Ethiopian Airlines objednaly další Boeingy 777F

01.06.2022 - AfrikaAmerický výrobce Boeing oznámil minulý týden, že Ethiopian Airlines objednaly pět nákladních letadel Boeing 777F. Kontrakt byl uzavřen již dříve a Boeing jej vykazoval ve svém přehledu objednávek letadel, přičemž nebylo zveřejněno jméno zákazníka. Objednané letouny mají být dodány v letošním a příštím roce.

Ethiopian Airlines - Boeing 777F (foto: Boeing)

„Přidání těchto pěti letounů 777 Freighter do naší nákladní flotily nám umožní uspokojit rostoucí poptávku po našich nákladních letech,“ uvedl Mesfin Tasew, výkonný ředitel Ethiopian Airlines Group. „Náš nákladní terminál je největší v Africe, to spolu s úspornými nákladními letadly a dobře vyškolenými profesionály umožňuje našim zákazníkům získat nejkvalitnější přepravní služby,“ dodal Tasew.

Jedná se o již druhou objednávku nákladních letadel od etiopského národního dopravce. V březnu letošního roku totiž Ethiopian Airlines podepsaly s Boeingem memorandum o dodávce pěti nákladních letadel Boeing 777-8F. Tato předběžná objednávka zatím nebyla ještě finalizována.

Etiopský národní dopravce v současnosti již provozuje devět letadel Boeing 777F. Nákladní flotilu Ethiopian Airlines dále doplňují tři Boeingy 737-800SF. Společnost samozřejmě zajišťuje přepravu nákladu také svými osobními letadly na pravidelných linkách.

Témata