Estonský Regional Jet bude létat pod značkou Xfly

05.03.2020 - EvropaEstonská letecká společnost Regional Jet oznámila minulý týden na tiskové konferenci v Tallinnu, že začne nabízet své služby pod novou značkou Xfly. Název firmy Regional Jet OÜ má zůstat nezměněn. Společnost v současnosti neprovozuje žádné pravidelné lety, ale zaměřuje se na zajištění letů pro jiné letecké dopravce formou ACMI pronájmu.

Xfly - Embraer 190 (foto: Xfly)

Šéf aerolinie Jan Palmer uvedl, že společnost chce v brzké době nabídnout své služby i pro delší lety, a tak slovo „Regional“ již nebude zcela odrážet nabídku služeb. Podle Palmera v době konsolidace na leteckém trhu roste důležitost značky. Firma tak chce spolu s plánovaným rozšířením flotily nabízet služby pod unikátní značkou vyjadřující její flexibilitu.

Regional Jet OÜ patří z 51 % Nordic Aviation Group kontrolované estonským státem a ze 49 % polskému LOTu, který je prostřednictvím skupiny PGL pod kontrolou polského státu. V nejsevernější pobaltské republice tak působí státní aerolinie, jejíž hlavní činností je provoz letadel formou ACMI pronájmu.

Největším zákazníkem Regional Jet OÜ jsou v současnosti Scandinavian Airlines, které si pronajímají osm letadel ATR 72-600, jeden Bombardier CRJ700 a tři CRJ900. Dalším významným klientem je LOT pronajímající si čtyři stroje Bombardier CRJ700. Pro LOT zajišťuje společnost provoz pravidelných linek z Tallinnu do Stockholmu, Bruselu a Varšavy.

Nově plánuje aerolinie rozšířit svou flotilu o sedm letadel Embraer 190/195, což jí umožní pod značkou Xfly rozšířit dále své služby.

Připomeňme, že Regional Jet OÜ od podzimu 2015 do jara 2019 provozoval pravidelné lety z Tallinnu do evropských metropolí. V roce 2018 se aerolinie pokoušela uchytit se svými linkami také na nizozemském letišti Groningen.

Štítky