Enter Air objednal Boeingy 737 MAX

19.08.2020 - EvropaBoeing obdržel po několikaměsíčním půstu novou objednávku na letouny 737 MAX. Polská letecká společnost Enter Air objednala dva letouny 737 MAX 8 a na další dva stroje si zajistila opci. Naposledy americký výrobce získal objednávku na letouny Boeing 737 MAX v listopadu loňského roku.

(foto: Boeing Co.)

Nová objednávka od největší polské charterové společnosti je spíše než objemem pro americký Boeing významná svou symbolikou. V posledním půlroce Boeing totiž neobdržel žádnou novou objednávku a naopak přišel v 1. pololetí o kontrakty na 355 letadel 737 MAX.

"Navzdory současné krizi je důležité myslet na budoucnost. Nakonec jsme se dohodli na objednávce dalších letadel 737-8. Po důkladných kontrolách, kterými 737 MAX prochází, jsem přesvědčen, že to bude nejlepší letadlo na světě po mnoho let," uvedl Grzegorz Polaniecki, generální ředitel Enter Air.

Podle tiskové zprávy amerického výrobce se Boeing a Enter Air dohodly na vypořádaní finančních dopadů uzemnění letadel 737 MAX. Boeing uvedl, že podrobnosti dohody jsou důvěrné. Kompenzace bude poskytnuta v několika formách a bude časově rozložena.

"S Boeingem jsme se dohodli na změně harmonogramu dodávek dříve objednaných letadel v reakci na aktuální situaci na trhu," upřesnil Polaniecki.

Enter Air zahájil provoz v roce 2010 s jedním Boeingem 737-400. V současnosti společnost provozuje 22 letadel Boeing 737-800 a dva Boeingy 737 MAX, které jsou uzemněni. Provozní základny má Enter Air na letištích ve Varšavě, Katovicích, Poznáni a Wroclawi. S akciemi společnosti se od roku 2015 obchoduje na burze ve Varšavě.

Štítky