EgyptAir zahájil lety do Prahy, nově létá na lince z Hurghady

19.06.2021 - Česká republikaLetecká společnost EgyptAir zahájila ve čtvrtek 17. dubna pravidelné lety do Prahy. Na ruzyňském letišti přistál krátce před 16. hodinou Airbus A220-300 registrace SU-GFF na nové lince z Hurghády. Zahájení letů se zúčastnili Said Mohamed Elsaid Hindam, velvyslanec Egypta v ČR, Wael Soliman, District manager EgyptAir, zástupci Letiště Praha a obchodního zastoupení EgyptAiru v Praze. Pro Letiště Praha se jedná o novou významnou leteckou společnost, která v seznamu dopravců létajících do Prahy v posledních desetiletích chyběla.

Zahájení provozu nové linky EgyptAir do Prahy (foto: Letiště Praha)

EgyptAir bude na trase mezi Prahou a Hurghádou vypravovat dvě rotace týdně. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí a ve čtvrtek v 17:00 s příletem do Hurghady ve 21:15. Z Hurghady bude linka odlétat ve stejné dny v 11:30 a na pražském letišti přistávat v 16:00. Egyptský dopravce provozuje linku ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok. EgyptAir nabízí zpáteční letenky z Prahy do Hurhady od 7750 korun. Letenky je možné rezervovat na webu EgyptAiru a u vybraných cestovních kanceláří.

Přivítání zahajovacího letu EgyptAir vodní slavobránou (foto: Letiště Praha)

Linka je obsluhována moderním Airbusem A220-300, který létá v konfiguraci pro 137 cestujících. Vedle 122 sedadel v ekonomické třídě je na palubě letadla k dispozici také 15 sedadel business třídy Comfort. Během letu se mohou cestující připojit ze svého mobilního zařízení k palubnímu zábavnímu systému s nabídkou audia a videa. Na palubě je rovněž dispozici připojení k internetu prostřednictvím wi-fi, jedná se však o zpoplatněnou nabídku. Cestující mají v ceně letenky zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a občerstvení během letu zdarma.

Airbus A220-300 společnosti EgyptAir na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

Společnost EgyptAir k nám v minulosti již létala. Koncem roku 1960 otevřela do Prahy pravidelnou linku z Káhiry jako United Arab Airlines (UAA). Na nové spojení, které bylo provozováno jednou týdně s mezipřistáním v Bělehradu, aerolinie nasadila tehdy svůj nový letoun Comet 4C. Později společnost začala linku do Prahy provozovat bez mezipřistání a od roku 1971 pod svým současným jménem. V roce 1976, tedy před 45 lety, EgyptAir pravidelné lety z Káhiry do Prahy ukončil.

Interiér Airbusu A220-300 společnosti Egyptair (foto: Letiště Praha)

Témata