EgyptAir bude létat do Prahy. S Airbusem A220 otevře linku do Hurghády.

07.05.2021 - Česká republikaLetecká společnost EgyptAir nabídne od 23. května lety z Prahy do Hurghády. Egyptský dopravce bude linku zprvu létat jednou týdně vždy v neděli, od poloviny června pak dvakrát týdně, každý čtvrtek a neděli. EgyptAir bude novou linku provozovat ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok.

Airbus A220-300 společnosti EgyptAir na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Linka bude obsluhována moderním Airbusem A220-300, který létá v konfiguraci pro 137 cestujících. Vedle 122 sedadel v ekonomické třídě je na palubě letadla k dispozici také 15 sedadel v business třídě Comfort. Cestující se mohou během letu připojit z vlastního mobilního zařízení k zábavnímu systému s nabídkou streamovaného audia a videa. K dispozici je rovněž připojení k internetu, které je však zpoplatněné.

„Přímé lety z Prahy do oblíbených letovisek v Egyptě jsou dlouhodobě mezi českými cestujícími oblíbené. Věříme, že nové spojení do Hurghady během letní sezóny využijí zájemci jak o zájezdy s cestovními kancelářemi, tak i individuální turisté. Jsme také rádi, že na Letiště Václava Havla Praha přichází i v této době úplně nový dopravce. Současně vidíme zajímavý potenciál letů z Prahy i do dalších destinací v Egyptě, o kterých s dopravci jednáme,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Sedadla Comfor Class na palubě Airbusu A220-300 (foto: EgyptAir)

Letenky na nové spojení do Hurghady budou v prodeji na webových stránkách egyptair.com a dále také prostřednictvím cestovních kanceláří, se kterými aerolinie spolupracuje. Cestující mají v ceně letenky zapsané zavazadlo do 23 kilogramů. Během letu je podáváno občerstvení zdarma.

EgyptAir bude novým dopravcem na pražském letišti. Naposledy do Prahy pravidelně létal před 45 lety v roce 1976, kdy provozoval linku z egyptského hlavního města Káhiry. Na letech mezi Prahou a Hurghadou bude EgyptAir třetí aerolinií. V současnosti létá na této lince česká společnost Smartwings a egyptská Air Cairo.

Témata