EasyJet začne létat do bašty Ryanairu, otevře svou první linku na pařížské letiště Beauvais

08.09.2022 - EvropaPařížské letiště Beauvais na podzim přivítá nového dopravce. Od 1. listopadu budou na něm nově přistávat letouny nízkonákladové aerolinie easyJet. Ta začne do Beauvais létat třikrát týdně linku ze své základny v portugalském Lisabonu.

Novou linku společnost easyJet oznámila dnes, přičemž v brzké době má být spuštěn také prodej letenek na ní. S provozem linky mezi Lisabonem a Beauvais společnost počítá také během letní sezóny 2023.

(ilustrační foto: easyJet)

EasyJet v současnosti létá na pařížské letiště Charlese de Gaulla (CDG), kde má jednu ze svých základen, a také na Orly nacházející se na jižním předměstí francouzské metropole. Beauvais je tak v pořadí třetím pařížským letištěm a celkově 23. francouzským letištěm, na které společnost létá.

Z Lisabonu do Paříže létá easyJet již v současnosti, kdy lety přistávají na CDG. Otevření nové linky do Beauvais je možné díky získání dalších slotů na lisabonském letišti. Zajímavé je, že se easyJet pouští do přímé konkurence s Ryanairem, který létá každý den mezi Lisabonem a Beauvais. Pravděpodobným důvodem, proč další lety easyjet směřují na Beauvais a ne na CDG je nedostatek slotů na tomto letišti.

Letiště Beauvais je vzdálené 85 kilometrů od centra Paříže. To je považováno spolu s delší a dražší dopravou do středu francouzské metropole považováno za jeho hlavní nevýhodu. Využit toto letiště může být však výhodné při cestách z/do severní a severozápadní Francie. Největším dopravce na letišti Beauvais, který odtud létá do zhruba 60 destinací včetně Prahy. Druhou nejdůležitější aerolinií Wizz Air. Dále na letiště létají společnosti Air Moldova, Blue Air a HiSky.

Kontrolní věž na pařížském letišti Beauvais (foto: McBodes/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Témata