EasyJet otevře linku z Benátek do Prahy

06.10.2015 - Česká republikaNízkonákladová společnost easyJet zahájí v příštím roce na jaře lety z Benátek-Marco Polo do Prahy. Nová linka bude provozována od 4. února 2016 třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu letounem Airbus A319. Odlety z Prahy jsou v uvedených dnech vždy v 13:30 s příletem do Benátek v 15:00. V opačném směru jsou odlety z Benátek v 11:35 s příletem na pražské letiště v 13:00.

easyJet - Airbus A319 (foto: easyJet)

Zahájení letů do Prahy souvisí s otevřením základny na benátském letišti Marco Polo, jejíž provoz bude zahájen v 1. čtvrtletí 2016. Společnost chce na letišti prozatím bázovat čtyři letouny Airbus. Díky nové základně zahájí easyJet dále lety z Benátek do Bristolu, Bordeaux, Edinburghu, Kodaně, Olbie a Stuttgartu. Nabídku dále rozšíří sezónní linky na Mahon, Mykonos a na Santorini.

Nová linka z Benátek nahradí stávající spojení easyJetu mezi Římem a Prahou, které bude ukončeno 7. února 2016. Do Říma nabízí společnost v současnosti z Prahy 11 letů týdně. Důvodem zastavení letů je ukončení provozu základny v Římě. Hlavními důvody jsou vysoká konkurence dalších nízkonákladových dopravců a vysoké letištní poplatky.

Témata