EasyJet opět létá z londýnského letiště Southend

02.05.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet opět zařadila do své nabídky letiště Londýn-Southend. Stalo se tak rok a půl po zrušení základny, kterou společnost na tomto letišti měla. Po vypuknutí pandemie Covid-19 se v září 2020 vedení easyJet rozhodlo uzavřít základny na letištích v Southendu, Stanstedu a Newcastlu.

Nabídka letů easyJet z londýnského letiště Stansted bude v probíhající letní sezóně omezena na tři linky do turistických destinací v oblasti Středozemního moře. Od dnešního dne easyJet létá ze Southendu do Malagy (6x týdně), Palma de Mallorca (4x týdně) a Fara (2x týdně). Všechny tři linky jsou obsluhovány letouny Airbus A320.

Letouny easyJet na letišti v Southendu (foto: London Southend Airport)

Pro letiště v Southendu je návrat letadel easyJet důležitým momentem, poněvadž má po několika měsících opět pravidelné osobní lety. Vloni v říjnu uzavřela svou základnu také nízkonákladová společnost Ryanair, která ze Southendu létala do osmi destinací. Ryanair vyloučil návrat na toto letiště v blízké budoucnosti. Společnost Wizz Air plánovala v létě létat ze Southendu do Bukurešti a prázdninových destinací ve Španělsku a Itálie, ale nakonec své plány zrušila.

V dojezdové vzdálenosti do 30 minut od letiště v Southendu žije 400 tisíc lidí. Při rozšíření dojezdu na 60 minut se počet rozroste na dva miliony lidí včetně obyvatel východní části Londýna. Problémem je menší nabídka letů ze Southendu a konkurence London City Airport a letiště ve Stanstedu. V roce 2019 letiště Southend odbavilo rekordní počet okolo dvou milionů cestujících.

https://twitter.com/SENAirTraffic/status/1521187335517487105

Témata