EasyJet obnoví provoz v polovině června, soustředí se na Velkou Británii a Francii

22.05.2020 - EvropaBritská nízkonákladová společnost easyJet chce nabídnout cestujícím první pravidelné lety 15. června. Zprvu se bude jednat o vnitrostátní linky ve Velké Británii a Francii a vybrané mezinárodní linky ze Ženevy.

EasyJet plánuje pečlivě dezinfikovat interiéry letadel (foto: easyJet)

O konkrétním plánu na obnovení pravidelných letů informovala společnost včera. Zprvu easyJet plánuje létat na celkem 21 evropských letišť. Ve Velké Británii svými lety propojí Londýn-Gatwick, Bristol, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Edinburgh, Glasgow, Belfast a další cíle. včetně Londýna-Gatwick, Edinburghu, Glasgow, Innverness, Belfast a ostrov Man.

Ve Francii bude společnost létat mezi Bordeaux, Lille, Lyonu, Nantes, Nice, Paříže-CDG a Toulouse. Dále easyJet bude operovat mezinárodní linky ze Ženevy do Porta, Barcelony, Lisabonu a Nice.

(foto: easyJet)

Šéf easyJetu Johan Lundgren uvedl, že se jedná o „malé a pečlivě naplánované kroky.“ Podle Lundgrena bude společnost sledovat vývoj situace v celé Evropě a s tím, jak budou rušeny restrikce, plánuje zvyšovat svou nabídku, tak aby odpovídala poptávce.

EasyJet rovněž přijal řadu preventivních opatření s cílem ochránit cestující a posádky letadel před šířením koronaviru. Společnost bude dezinfikovat interiéry svých letadel každý den. Podobně jako u dalších leteckých společností budou muset cestující a posádky mít nasazenu ochranu úst a nosu.

https://vimeo.com/420797408/e0c5ccb978

Easyjet zveřejnil video, v němž seznamuje s přijatými preventivními opatřeními (zdroj: easyJet/Vimeo)

EasyJet se aktuálně vedle dopadů pandemie koronaviru potýká také s následky sofistikovaného kybernetického útoku. Skupině neznámých hackerů se podařilo odcizit osobní údaje devíti milionů zákazníků. Ve většině případů se mělo jednat o jména a příjmení cestujících, emailové adresy a údaje o zakoupených letech. U 2208 zákazníků získali hackeři údaje o kreditních kartách. Společnost easyJet uvedla, že již kontaktovala všechny své klienty s odcizenými údaji o jejich kartách. Společnost uvedla, že nemá informace o tom, že by došlo ke zneužití odcizených údajů.

Témata