Dnešní objednávky z Paris Air Show

21.06.2007 - EvropaDnes pařížskému aerosalónu opět dominoval Airbus. Zveřejněny byly objednávky od čtyřech dalších zákazníků. Evropský výrobce ve své tiskové zprávě uvádí, že během prvních tří dnů aerosalónu bylo objednáno nebo došlo k finalizaci kontraktů na 548 letadel v celkové katalogové hodnotě téměř 76 miliard amerických dolarů. Z tohoto počtu je 358 letadel objednáno pevně, zbytek představují opce.

Avianca objednala nově 19 letounů, jejichž hodnota se pohybuje okolo 1,9 miliardy dolarů. Společnosti bude dodáno 14 strojů Airbus 320 a pět letounů Airbus 330-200. Společnost tak využila opce z dřívější objednávky, kdy souhlasila s dodáním 38 letounů. Pevně má tedy nyní objednáno 57 letadel a zbývají jí opce na 13 letadel rodiny A320. Zatímco původní objednávka byla určena především pro obnovu flotily, tyto letouny budou sloužit k rozšíření linek kolumbijského dopravce.

Největší počet letadel ale dnes bylo objednáno společností Hong Kong Airlines. Ty podepsaly dohodu o porozumění, která se týká nákupu 30 letadel Airbus 320, 20 strojů Airbus 330 nespecifikované verze a jednoho letadla ACJ – Airbus Corporate Jet, který vychází z typu Airbus 319. Žádná ze smluvních stran neuvedla žádné podrobnosti týkající se například termínu dodání nebo výběru pohonných jednotek.

Hong Kong Airlines hodlají s novými dálkovými letouny vstoupit na trh dálkových linek. Letouny této společnosti by se měly v budoucnu objevovat v Austrálii, Evropě a na Středním východě. V současnosti společnost létá hlavně do kontinentální Číny, Vietnamu (Hanoj, Ho Chi Min City) a Thajska (Phuket). Společnost si velmi zakládá na vysoké úrovni služeb poskytovaných svým cestujícím.

Mezi dnešní zákazníky patří také Mandala Airlines. Ty souhlasily s nákupem 25 letadel Airbus 320. Jedná se vůbec o první přímou objednávku tohoto ve světě rozšířeného typu, která přišla z Indonésie. Mandala Airlines již mají ve své flotile dva stroje, nová letadla flotilu rozšíří a nahradí stárnoucí typ Boeing 737-200. Letouny budou dodány v konfiguraci 180 sedadel jednotné ekonomické třídy. BAA Jet Management pak pro sebe objednaly jeden letoun ACJ.

Štítky