Delta po zimní přestávce opět spojila Prahu s New Yorkem

10.05.2024 11:00 - Česká republikaDnes v 10:55 přistálo na letišti Praha letadlo společnosti Delta Air Lines po zimní pauze, kterou měla tato pravidelná letní linka z Prahy do New Yorku od konce září loňského roku. Letiště Praha dnes při této příležitosti vydalo tiskovou zprávu, ve které vyhodnocuje své téměř patnáctileté zkušenosti s touto letní pravidelnou přímou dálkovou linkou společnosti Delta Air Lines .

Delta Air Lines totiž létá z Prahy do americké metropole pravidelně již od 19. června 2009. Linka nebyla v provozu pouze v letech 2020 a 2021 a to kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Letos plánuje létat z Prahy na letiště Johna F. Kennedyho každý den letadlem Boeing 767-300ER s kapacitou 217 cestujících, z toho 36 v business třídě. Letos má spoj létat až do 6. října. Odlety z Prahy jsou plánovány na 12:55 z terminálu T1. Z New Yorku je pak odlet do Prahy plánován na 20:25 místního času.

Těší mě, že společnost Delta Air Lines nabízí již 15 let přímé spojení z Prahy do New Yorku. Americký dopravce za dobu svého provozu v Praze uskutečnil již 5900 letů a přepravil 1 119 000 cestujících. Spojené státy pro nás představují velmi důležitý trh, na kterém jsme v loňském roce včetně navazujících letů odbavili přes půl milionu cestujících. V prvním čtvrtletí letošního roku jsme v tomto segmentu navíc zaznamenali růst o 17 procent, věříme tedy, že i Delta Air Lines navýší kapacitu a prodlouží provoz,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Boeing 767-300ER společnosti Delta Air Lines, září 2018 (autor: Jeroen Stroes Aviation Photography, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

"Jsme nadšení, že na letní sezónu obnovujeme nonstop lety z Prahy do New Yorku na letiště JFK. Vzhledem k tomu, že jde o jediné přímé spojení do Severní Ameriky, je linka velmi důležitá jak pro obchodní cestující, tak pro ty, kteří chtějí navštívit příbuzné a přátele nebo procestovat Ameriku či Českou republiku,“ řekl Thomas Brandt, regionální manažer prodeje společnosti Delta Air Lines pro střední a východní Evropu.

Témata