Delta Air Lines pohltily Northwest Airlines

01.11.2008 - USA & KanadaPo vyjádření amerických úřadů, které se rozhodly udělit souhlas s fúzí, došlo k okamžitému dokončení sloučení Delta Air Lines a Northwest Airlines. 29. říjen 2008 se tak zapíše do historie letecké dopravy jako den, kdy došlo ke sloučení dvou z pěti největších amerických aerolinií. Northwest Airlines jsou nyní výhradní dceřinnou společností Delta Air Lines. V příštích dvou letech dojde k jejich integraci. Značka Northwest Airlines se tak brzy ztratí z mapy leteckých společností.

Integrace začne přídáním kódu Delta Air Lines na všechny lety Northwest Airlines nejpozději do konce letošního roku. Cestující budou moci využít velkého množství nových spojení. Příští letový řád (léto 2009) bude konsolidován a vytvoří jej společný tým zaměstnanců. Již od jara bude probíhat výměna uniforem personálu Northwest Airlines a palubní služby dostanou prvky společnosti Delta. Letouny Northwest Airlines postupně obdrží nové barvy.

Spojeny budou také frequent flyer programy. Cestující budou moci převést své míle z programu NWA World Perks do programu SkyMiles bez jakéhokoliv omezení v poměru 1:1. V konečné fázi pak dojde k unifikaci veškerých věcí v rámci customer service. Jedná se především internetové stránky nebo check-in kiosky. Nové aerolinie budou novou světovou jedničkou létající do 375 destinací na všech kontinentech s výjimkou Austrálie.

Témata