Dan Air nově pravidelně létá do Norimberku

18.06.2023 21:43 - EvropaNovým dopravcem na mezinárodním letišti Albrechta Dürera v Norimberku se tento týden stala nová rumunská aerolinie Dan Air. Ta ve čtvrtek 15. června otevřela novou linku Brašov - Norimberk, která bude provozována dvakrát týdně. Linka byla otevřena ve stejný den, kdy v Brašově zahájilo provoz nové letiště.

Vedle linky z Brašova letá Dan Air do Norimberku od čtvrtka také z rumunského hlavního města Bukurešti. K původně plánovaným dvěma letům týdně navíc přidala společnost další dva lety, takže nyní letový řád počítá se čtyřmi lety týdně z Bukurešti.

Slavnostní zahájení obou nových linek společnosti Dan Air do Norimberku (foto: Flughafen Nürnberg)

Brašov je správním centrem Sedmihradska nacházejícího se zhruba ve středu Rumunska. Město ležící necelých 170 kilometrů severně od Bukurešti má 240 tisíc obyvatel. V minulosti žila ve městě a okolí početná německá menšina, takže Brašov má i německý název, Kronstadt. Nová linka do Brašova je tak zajímavá nejen pro Rumuny žijící a pracující v Německu, ale také pro německé turisty a obchodníky.

V posledních letech získalo norimberské letiště množství nových linek do zemí východní Evropy. Příkladem může být Rumunsko, kam lze letět z Norimberku hned do čtyř měst. Vedle zmíněného Brašova a Bukurešti má dále pravidelné letecké spojení s Kluží a Sibiu.

Témata