Corsair obnoví provoz bez letadel Boeing 747-400

24.04.2020 - EvropaFrancouzská letecká společnost Corsair International oznámila, že kvůli dopadům pandemie onemocnění COVID-19, vyřadí ze své flotily všechny zbývající letouny Boeing 747. Před vypuknutím pandemie společnost provozovala tři Boeingy 747-400 (registrací F-HSEA, F-HSUN and F-GTUI), které létaly v konfiguraci pro 521 cestujících.

Corsair International - Boeing 747-400 (foto: Olivier Cabaret/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Corsair byl poslední francouzskou aerolinií, která Jumbo Jety provozovala. Společnost původně provozovala s vyřazením tohoto typu až v dubnu 2021. Nyní budou letouny odstaveny a nabídnuty k prodeji. Corsair je další leteckou společností, která kvůli pandemii koronaviru urychlila vyřazovaní starší strojů Boeing 747. Stejný krok oznámily nedávno společnosti KLM a Qantas.

Corsair tak obnoví svůj provoz pouze s letouny Airbus A330, přičemž provozuje jeden A330-200 a čtyři A330-300. Společnost má dále objednáno pět Airbusů A330-900neo. Dodávka prvního stroje je plánována na srpen tohoto roku. Tyto nové letouny mají ve flotile nahradit vyřazené Boeingy 747-400.

Přistání Boeingu 747-400 společnosti Corsair na letišti v Saint-Denis na ostrově Reunion (974runmike/YouTube)

Kvůli šíření koronaviru ve Francii a dalších zemích byl Corsair nucen výrazně zredukovat v polovině března svůj letový řád a koncem měsíce zcela zastavil všechny pravidelné lety. Aerolinie nyní chce od poloviny června postupně obnovovat podle vývoje situace své lety. Není zatím jasné, zdali je bude možné obnovit z domovské základny společnosti. Pařížské letiště Orly je totiž dočasně uzavřeno a termín jeho znovuotevření zatím nebyl oznámen.

Zprvu chce Corsair začít opět létat na pravidelných linkách z Paříže na Martinik, Guadeloupe v Karibiku a Reunion v Indickém oceánu. Od konce června chce společnost přidat linky do Abidžanu a na Mauricius a od začátku července pak také do Montrealu. Termín obnovení letů do Miami vzhledem k situaci v USA není jasný.

Témata