Čínský low-cost Lucky Air ohlásil první linku do EU

27.09.2017 - Asie & AustrálieNízkonákladová letecká společnost Lucky Air pokračuje v rozvoji dálkových linek. Poté, co letos v červnu otevřela první dálkovou linku na moskevské letiště Domodědovo, oznámily minulý týden zástupci aerolinie na konferenci World Routes v Barceloně záměr zahájit lety do dvou nových destinací v Evropě - Helsinek a Petrohradu. Do obou měst chce Lucky Air létat z čínských měst Kunming a Chengdu, kde má základny.


Lucky Air - Airbus A330-300 (foto: © Lucky Air)

Linka do Helsinek má být otevřena 17. ledna 2018 a být provozována do trojúhelníku dvakrát týdně letounem Airbus A330-300. Bude se jednat o první nízkonákladovou linku mezi Čínou a Evropskou unií. Finská metropole má sice díky společnosti Finnair přímé lety do pěti čínských měst, čínský dopravce dosud do Helsinek nelétá žádný.

Datum otevření linky do Petrohradu nebylo oznámeno, nicméně se očekává, že k tomu dojde na přelomu letošního a příštího roku. Zahájením letů do Petrohradu pokračuje Lucky Air v posilování své pozice na ruském trhu. Podle zástupců petrohradského letiště Pulkovo je Čína nejrychleji rostoucí zemí, když byl zaznamenán v 1. pololetí růst cestujících o 50 procent. Petrohrad má v současnosti pravidelné letecké spojení se třemi městy v Číně, přičemž do dalších cílů jsou vypravovány chartery.


Společnost Lucky Air provozuje přes třicítku letadel Boeing 737NG (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Letecká společnost Lucky Air byla založena v roce 2004 jako Shilin Airlines. Od roku 2005 nese současný název a o rok později byly zahájeny první lety. Aerolinie sídlící v Kunmingu je součástí Hainan Airlines Group (HNAir Group). Lucky Air jsou členem čínské nízkonákladové aliance U-Fly Alliance. V současnosti společnost provozuje 11 letadel Airbus A319/320, 31 Boeing 737-700/800 a jeden Airbus A330-300. Další dva A330-300 mají rozšířit flotilu Lucky Air do konce letošního roku.

Tomáš Hampl