China Southern na cestě do SkyTeamu

31.08.2004 - Asie & Austrálie30. srpna China Southern Airlines podepsaly dohodu, která je činí budoucím členem globální aliance SkyTeam. China Southern se tak pravděpodobně stanou první aerolinií z kontinentální Číny, která se k podobnému sdružení připojí. Při slavnostním podpisu dohody v čínském Guangzhou byl mimo jiné přítomen předseda představenstva Yan Zhinging, prezident a předseda představenstva Korean Air Yang-Ho Cho nebo Jean-Cyril Spinetta prezident a předseda představenstva Air France.

V současnosti China Southern spolupracují se třemi z šesti dosavadních členů aliance. Velmi úzké vztahy mají také s KLM, které budou po fúzi s Air France do SkyTeamu zahrnuty v nejbližší době. S holandským dopravcem spolupracují jak na poli osobní tak nákladní dopravy. Amsterdam byl první destinací China Southern v Evropě, později však začala být nalétávána i Paříž. Relativně nově také Air France, které na této trase v posledním roce dramaticky navýšily počet letů.

Velkou devizou čínských aerolinií je nedávno otevřené zbrusu nové Baiyun International Airport, které se tak stane vstupní branou této aliance do nejlidnatější země světa. Dohromady se svými pobočkami China Southern provozují 140 letadel 334 trasách do 94 destinací ve světě a v minulém roce přepravily na 21 miliónu cestujících. Společnost se oficiálně stane součástí aliance, jakmile budou vyřešeny všechny rozdíly mezi poskytovanými službami.

Témata