Chilské One Airlines zastavily provoz

29.06.2020 - Latinská AmerikaPandemie koronaviru si vybrala další oběť mezi aeroliniemi. Menší chilská společnost One Airlines oznámila v polovině minulého týdně, že zastaví provoz. O rozhodnutí informoval majitel mateřské společnosti ONE Claudio Fischer. Udaným důvodem je těžká finanční situace způsobená probíhající pandemií onemocnění covid-19.

One Airlines - Boeing 737-300 (foto: Sky KoreSCL/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Fischer si postěžoval na konkurenční společnosti SKY, JetSMART a LATAM Airlines a jim nabízené nízké ceny letenek. Rovněž nebyl spokojen s tím, že společnost v těžké situaci nepodpořila chilská vláda.

Společnost One Airlines byla založena v roce 2013 a zaměřovala se na pravidelné lety v severní Chile. Rovněž provozovala pravidelné chartery do Calama pro zaměstnance měděných dolů. Před zastavením provozu společnost létala se dvěma letouny Boeing 737-300.

Chilská vláda začátkem června definovala kritéria podpory leteckých společností v souvislosti s dopady pandemie covid-19. Objevily se však pochybnosti, jestli podmínky podpory nejsou až příliš uzpůsobené největší společnosti LATAM Airlines.

Témata