Čedok vypravil první non-stop charter z Prahy do thajského Krabi

25.12.2022 - Česká republikaDnes po poledni odstartoval z ruzyňského letiště první charterový přímý let do thajského letoviska Krabi. Jedná se o první ze série charterů, které bude pro své klienty letící na dovolenou do Thajska vypravovat cestovní kancelář Čedok. Lety zajišťuje společnost LOT Polish Airlines svými Boeingy 787-9 Dreamliner. Na první inaugurační let nasadil polský dopravce letoun SP-LSG.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti LOT Polish Airlines na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

První dva odlety z Prahy byly naplánovány na neděli, vedle dneška další let proběhne na Nový rok. Další chartery pak budou do Krabi startovat jednou týdně, každou sobotu. Zahájením letů do Krabi rozšířil Čedok nabídku svých leteckých zájezdů do zámořských destinací, které jsou obsluhovány přímými lety z Prahy dálkovými letadly.

Boeing 787-9 Dreamliner polských aerolinií má kapacitu 294 cestujících ve třech třídách. V Business Class je k dispozici 24 plně polohovatelných sedadel, v Premium Class je 21 míst a dalších 249 sedadel je v ekonomické třídě. Klienti si mohou místa ve vyšších třídách zakoupit za příplatek. Cestující v byznys třídě mají k dispozici na pražském letišti vstup zdarma do salónku MasterCard Lounge.

„Zájem o přímé lety do Thajska překonal naše původní odhady, první odlet na Boží hod jsme v předstihu kompletně vyprodali a další termíny v průběhu celé zimní sezóny se zaplňují. Start nového spojení jsme naplánovali už právě během vánočních svátků, aby Češi mohli odcestovat ještě na Vánoce a užít si na dovolené i silvestrovské oslavy. Největší poptávku vidíme zatím v únoru a březnu, kdy Češi chtějí odletět přes jarní prázdniny. Pohodlné spojení bez mezipřistání při cestách do Asie tady na českém trhu dlouho chybělo, proto věříme, že se naší nové exotické destinaci bude dařit,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

(foto: Letiště Praha)

Čedok nabízí pobytové zájezdy do několika turistických oblastí. Vedle Krabi je k dispozici také ubytování v Kho Lanta, na Khao Laku a na ostrově Phuket. Typicky se jedná o čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely s možností výběru stravování od pouhé snídaně až po all-inclusive. Klientům Čedoku je na místě k dispozici český delegát a turisté si mohou svůj pobyt zpestřit fakultativními výlety do okolí. Vedle pobytových zájezdů na 9 nebo 15 dní nabízí Čedok také poznávací zájezdy po Thajsku, které jdou rovněž nakombinovat s pobytem u moře.

„Těší mě, že společně s cestovní kanceláří Čedok pokračujeme v rozšiřování nabídky přímých dálkových spojů z Letiště Praha do exotických destinací. Zájem Čechů o tyto destinace stále roste, jsme tedy rádi, že po Madagaskaru nyní přijdou také přímé lety do Thajska, které v příštích měsících doplní oblíbenou Dominikánskou republiku a Zanzibar,“ řekl Jiří Vyskoč, výkonný ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Písečná pláž v thajském Krabi (foto: nextvoyage/Pixabay)

Čedok pokračuje s charterovými lety také do karibské Dominikánské republiky a také na ostrov Zanzibar v Tanzánii, kam rovněž nasazuje letadla LOT Polish Airlines. Do ománského Muscatu cestují klienti na palubách Smartwings. Na Štědrý den odletěli poslední klienti v této sezóně na ostrov Madagaskar. Tyto lety byly zajištěny Dreamlinery italské letecké společnosti Neos.

Témata