Čedok vypravil první charterový let s turisty na Srí Lanku

24.10.2023 23:26 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok dnes vypravila z pražského letiště svůj první charterový let na Srí Lanku a zahájila již v pořadí třetí sezónu přímých dálkových letů s klienty do exotických destinací. Na těchto letech Čedok spolupracuje s polskou národní leteckou společností LOT. V letošní zimní sezóně bude LOT poprvé bázovat svůj Boeing 787 Dreamliner přímo v Praze.

Na první let do Colomba, hlavního města Srí Lanky, byl nasazen Boeing 787-8 Dreamliner s registrací SP-LRA. Cestující na palubě Dreamlineru stráví přibližně deset hodin. U příležitosti zahájení letů do Colomba a nové sezóny proběhla dnes na pražském letišti slavnostní akce, které se zúčastnili generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman, člen představenstva Letiště Praha Pavel Východský, tiskový mluvčí LOTu Krzysztof Moczulski, zástupce Velvyslanectví Srí Lanky ve Vídni pan Charitha Weerasinghe, Chargé d'Affaires pro Českou republiku, a český honorární konzul pro Srí Lanku Marek Němec.

Slavnostní zahájení charterových letů do Colomba (foto: Čedok)

Srí Lanka, která se opět otevírá turistice, je novou destinací v katalogu Čedoku. Cestovní kancelář nabízí pobytové zájezdy do hotelů soustředěným na jihozápadním pobřeží ostrova. Srí Lanka patří mezi nejlevnější exotické destinace v nabídce kanceláře. V last minute nabídce lze koupit pobytové zájezdy s polopenzí za cenu od 18 990 korun za osobu, pokud spolu cestují dvě osoby. V ceně je zahrnutá také letecká přeprava Boeingem 787. Mimo nabídku last minute jsou aktuálně k dispozici pobytové zájezdy za cenu od 30 099 korun za osobu při cestě dvou osob. Při koupi zájezdu pouze pro jednu osobu je cena o něco vyšší. Nabídka ubytování v katalogu Čedoku se pohybuje od tříhvězdičkových po pětihvězdičkové hotely, jak se snídaní, polopenzí nebo také s all inklusive.

Vedle pobytových zájezdů nabízí Čedok také poznávací zájezd napříč Srí Lankou. Během osmidenní zájezdu turisté navštíví nejzajímavější místa na ostrově včetně památek ze seznamu UNESCO a zavítají také na čajovou plantáž.

Na Srí Lanku bude Boeing 787 Dreamliner LOTu s klienty Čedoku odlétat z pražského letiště během zimního období každé úterý.

(3x foto: Tomáš Hampl)

Témata