Čedok vypravil první charter s lyžaři do tureckého Kayseri

31.12.2023 13:21 - Česká republikaV letošní zimní sezóně poprvé nabízí cestovní kancelář Čedok pobytové zájezdy v tureckém lyžařském středisku Erciyes. Ve středu 27. prosince odstartoval z pražského ruzyňského letiště první charterový let s klienty Čedoku, kteří zamířili do tohoto střediska v tureckých horách a oslaví zde také Nový rok. Přeprava byla zajištěna letounem Boeing 737-800 české společnosti Smartwings. Charterové lety jsou naplánované na každou středu během zimní sezony až do konce března.

Boeing 737-800 Smartwings startující z pražského letiště do Kayseri (foto: Letiště Praha)

Podle Čedoku nová zimní destinace láká prázdnými sjezdovkami bez front, upravenými trasami, kvalitními službami hotelů a nízkými cenami. Milovníci zimních sportů jsou přepraveni charterovým letem z Prahy do tureckého Kayseri. „Krátkým transferem se po příletu přesunou do střediska Erciyes se sjezdovkami, lanovkami a hotely v oblasti střední Anatolie. Dovolená na horách v Turecku vychází se šestidenním skipasem v ceně levněji než v některých sousedních zemích či tuzemsku, proto věříme, že si neobvyklou lyžařskou destinaci oblíbí jak zkušení sjezdaři, tak i rodiny s dětmi. Na místě budeme mít i českého delegáta, který je zároveň horským instruktorem,“ uvedla Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku, s tím, že pobyty s polopenzí je možné kombinovat s výlety do Kayseri i na horkovzdušné balony do Kappadokie.

Hotel v tureckém horském středisku Erciyes (foto: Čedok)

Turecké horské lyžařské středisko Erciyes leží v nadmořské výše od 2088 až 3360 metrů a je vybaveno moderními lanovkami a vleky. Lyžaři i milovníci snowboardů mohou využívat v rámci šestidenního skipasu dvě kabinové lanovky, 11 sedačkových lanovek a jeden vlak. Celá lokalita, kde jsou povinné lyžařské helmy, nabízí 102 kilometrů tratí, z toho 55 kilometrů upravovaných sjezdovek různé obtížnosti. Díky své poloze jsou místní sněhové podmínky velmi dobré, využívají se také sněžná děla, která pomáhají se zasněžováním.

Čedok v této oblasti nabízí ubytování zejména ve čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelech s polopenzí. V ubytování jsou k dispozici sauny, bazény, turecké lázně a další welness zázemí. Pro cesty do Turecka je potřeba pas s platností minimálně šest měsíců od data návratu. Let charterovým letem do Kayseri trvá přes dvě hodiny a dvacet minut.

Letoun společnosti Smartwings s turisty na palubě mířícími do Kayseri (foto: Letiště Praha)

Témata