Čedok ve spolupráci se Smartwings rozšíří příští léto chartery z Brna, bude létat do 17 destinací

29.07.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok ve čtvrtek oznámila , že pro příští letní sezónu plánuje rozšířit nabídku charterových letů z Brna. Ty budou zajištěny leteckou společností Smartwings, která bude na brněnském letišti bázovat jeden letoun pouze pro potřeby Čedoku. Bude se jednat o Boeing 737 pro až 189 cestujících v ekonomické třídě. Nejstarší česká cestovní kancelář nabídne svým klientům sedm nových destinací z Brna, přičemž z jiho moravské metropole bude létat chartery do celkem 17 destinací.

Mapa charterových letů Čedoku z Brna v příští letní sezóně (zdroj: Čedok)

Rozšíření nabídky je podle Čedoku reakcí na rostoucí poptávku po odletech z regionálních letišť. Cestovní kancelář v tiskové zprávě uvedla, že Češi mají o cestování zájem a vyprodané zájezdy ukazují, že chtějí využívat také letiště, které mají blízko ke svému bydlišti. Klienti Čedoku tak budou moci nově letět z brněnského letiště do egyptské Taby, na Fuerteventuru a do Kavaly, která slouží jako nejbližší letiště pro řecký ostrov Thassos. Poprvé v historii letiště budou provozovány charterové lety do albánské Tirany a na ostrov Madeira. Čedok bude rovněž provozovat z Brna nově vlastní chartery na Mallorcu a do Hurghady. Do dalších destinací navýší příští léto počet letů z Brna a také počet hotelů, které klientům nabízí.

„Rozhodli jsme se, že během příštího léta otevřeme ve spolupráci se Smartwings v Brně bázi a oproti letošní sezóně provoz téměř ztrojnásobíme. Na naše chartery využijeme celé letadlo a díky tomu můžeme klientům z moravské metropole nabídnout i exkluzivní novinky. Celkem budeme létat přímo z brněnského letiště do 17 míst a představíme ve spádové oblasti také populární destinace, do kterých se z Tuřan nyní nelétá. Do dalších míst navyšujeme počty frekvencí a doplníme je i sedadly na pravidelných linkách,“ představil plány na následující letní sezónu Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Příští léto mají rovněž pokračovat letecké zájezdy z Brna do nejoblíbenějších destinací v Řecku, jako jsou ostrovy Kréta, Korfu, Kos, Zakynthos a Rhodos. V nabídce zůstávají rovněž přímé lety na Kanárské ostrovy na Tenerifu, do Antalye na Turecké riviéře, bulharské Varny a Burgasu a egyptských letovisek Hurghady a Marsa Alam.

„Těší nás, že díky spolupráci s Čedokem můžeme během další letní sezony rozšířit nabídku letů z Brna a umožnit pohodlné spojení do ještě více destinací. S cestovní kanceláří Čedok nás pojí dlouhodobě úspěšná spolupráce a věřím, že se bude i nadále rozvíjet,“ uvedl Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings startuje z brněnského letiště (foto: Pavel Rája)

Přehled charterových letů Čedoku z Brna v letní sezóně 2023

Destinace Frekvence letů
Antalya 3x týdně
Mallorca 1x týdně novinka Čedoku
Heraklion 2x týdně
Korfu 1x týdně
Kavala 1x týdně novinka Čedoku a z Brna
Kos 1x týdně
Rhodos 2x týdně
Zakynthos 2x týdně
Taba 1x týdně novinka Čedoku a z Brna
Marsa Alam 1x týdně
Hurghada 1x týdně novinka Čedoku
Madeira 1x týdně novinka Čedoku a z Brna
Fuerteventura 1x týdně novinka Čedoku a z Brna
Tenerife 1x týdně
Burgas 2x týdně
Varna 1x týdně
Tirana 1x týdně novinka Čedoku a z Brna
Zdroj: Čedok

Témata