Čedok uzavřel se Smartwings kontrakt o letecké přepravě v hodnotě 13 miliard korun

01.08.2023 00:11 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok v pondělí informovala, že uzavřela s leteckou společností Smartwings tříletou rámcovou smlouvu na zajištění charterových letů v hodnotě 13 miliard korun. Uzavřena dohoda pokrývá, jak lety z České republiky, tak ze Slovenska až do jara 2027. Čedok se na slovenský trh vrátil letos po více než 15 letech. Smartwings budou přepravovat klienty naší nejstarší cestovní kanceláře z šesti tuzemských letišť, na Slovensku pak z Bratislavy a dále také z regionálních letišť. Smlouva předpokládá, že letecká společnost bude zajišťovat lety v průběhu celého roku svými Boeingy 737.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Čedok)

„Navazujeme se Smartwings na zavedenou a úspěšnou spolupráci, oceňujeme flexibilitu dopravce, která nám umožňuje létat ze všech okolních mezinárodních letišť do stále více destinací. I díky podpoře našich nápadů můžeme rozšiřovat portfolio o nová místa, ať už pro pobyty u moře, tak poznávací zájezdy. Klienti pak benefitují z moderní flotily letadel, oceňují česky či slovensky mluvící posádky a využívají často i objednání cateringu předem nebo na palubě, stejně tak si rezervují svá oblíbeného sedadla. Příští léto chceme se Smartwings přepravit oproti letošku navíc dalších 30 % cestujících. Věřím, že díky novému strategickému kontraktu otevřeme společně nová spojení z hlavních i regionálních letišť u nás i na Slovensku,“ uvedl k uzavřené dohodě Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

V letošním roce letecká společnost Smartwings zajišťuje pro Čedok charterové lety do 35 destinací ve 14 zemích. Odlety charterů pro klienty Čedoku jsou letos z Prahy, z Brna, Pardubic, Karlových Varů a nově z Českých Budějovic. Z jižních Čech má první charterový let vzlétnout již tuto středu. Cestovní kancelář Čedok tak výrazně přispěla k oživení leteckého provozu na menších českých letištích. Slovenští klienti pak na dovolenou odlétají zejména z Bratislavy.

„Jsme rádi, že i v následujících třech letech budou klienti nejstarší české cestovní kanceláře létat na svou dovolenou na palubách našich letadel. Nabízíme potřebnou flexibilitu, široké portfolio destinací, lety ze všech českých letišť a dlouhodobě vykazujeme nejvyšší standardy provozní bezpečnosti a kvality opakovaně prokázané úspěšným absolvováním mezinárodního auditního programu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Čedok rekordně roste a my jsme rádi, že můžeme být u toho a v dlouhodobé úspěšné spolupráci pokračovat,“ řekl Jiří Jurán, předseda představenstva Smartwings.

U svých charterových letů chystá Čedok další novinky. Na podzim letošního roku mají odstartovat charterové lety z Prahy na Azorské ostrovy. Dále od 27. prosince budou zahájeny zimní lyžařské zájezdy s leteckou přepravou do tureckého Kayseri. Zájezdy do obou destinací s přímými charterovými lety jsou novou nabídkou na českém trhu. Lety do obou cílů má zajistit opět společnost Smartwings. Další novinkou mají být dálkové chartery z Brna. Pro klienty z Moravy nabídne Čedok od poloviny prosince dálkové charterové lety z Brna do thajského Phuketu s letadly Boeing 787 Dreamliner společnosti Neos. Další novinkou pak jsou lety do exotiky z Bratislavy. Konkrétně mají z bratislavského letiště startovat chartery na Srí Lanku a na Zanzibar.

Témata