Čedok přidá další lety z Českých Budějovic do turecké Antalye

12.12.2023 11:15 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok dnes oznámila, že v souvislosti s velkým zájmem o příští letní sezónu, navýší své lety z letiště v Českých Budějovic do Turecka. Chartery do Antalye budou v letní sezóně 2024 létat z jižních Čech nově dvakrát týdně na místo letošního jednoho letu týdně. Letní sezóna charterů Čedoku odstartuje na letišti v Českých Budějovicích již 25. května 2024. Čedok aktuálně nabízí z českobudějovického mezinárodního letiště lety do celkem pěti destinací. Vedle turecké Antalye jsou to dále řecké ostrovy Rhodos a Kréta, bulharský Burgas a tuniská Enfindha. Lety do Burgasu a Enfindha jsou novinkou letní sezóny 2024.

Terminál pro cestující na letišti v Českých Budějovicích (foto: Čedok)

„Předprodeje na léto ve first minute v posledních týdnech raketově vyskočily, proto jsme se rozhodli přidat další odlet z Českých Budějovic. Po letošní úspěšné sezoně tak budeme příští rok z jihočeského letiště létat už do pěti destinací a do turecké Antalye nově už dvakrát týdně. Díky tomu nabídneme klientům nejen týdenní dovolené, ale i oblíbené prodloužené pobyty,“ uvedl k navýšení provozu Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

Podle Čedoku je největší poptávka u pobytů s odletem z Českých Budějovic po čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelích s all inclusive napříč všemi destinacemi. Tradičně se nejvíce rezervují prázdninové termíny přes červencové státní svátky nebo odlety na přelomu července a srpna.

Čedok zahájil své charterové lety z Českých Budějovic letos 2. května, kdy z místního letiště odstartoval Boeing 737 MAX 8 s turisty mířícími na dovolenou do turecké Antalye. Tímto prvním letem byl zahájen tzv. velký provoz letiště v Českých Budějovic. Na ten se letiště a další zainteresované organizace jako například ŘLP delší dobu připravovaly.

Plánované destinace z Českých Budějovic v létě 2024:

  • Antalya 2x týdně
  • Rhodos
  • Heraklion
  • Burgas
  • Enfidha

Mapa destinací s odletem z Českých Budějovicích (zdroj: Čedok)

Témata