Čedok po Vánocích začne vypravovat chartery pro lyžaře do tureckého Kayseri

20.11.2023 20:25 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok v zimní sezóně nabídne poprvé charterové lety na hory pro milovníky zimních sportů. Ve spolupráci s českou leteckou společností Smartwings vypraví 27. prosince 2023 první let do tureckého letoviska Kayseri. Let z Prahy do Střední Anatolie má trvat přibližně dvě hodiny a dvacet minut. Z letiště v Kayseri budou klienti transferem přibližně za třicet minut přepraveni do místního střediska Erciyes. Odlety charterů do Kayseri plánuje Čedok každou středu během zimní sezony až do konce března.

„Věříme, že lákadlem bude jak nová destinace a přímé lety, tak možnost přepravy vlastního vybavení zdarma, výlety do oblíbené Kappadokie a primárně cena, která startuje už od 15 tisíc korun na osobu, včetně polopenze i šestidenního skipasu. Pobyt na horách V Turecku tak vyjde výrazně levněji než na mnoha místech po Evropě nebo v tuzemsku,“ uvedl Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

Hotel pro návštěvníky hor ve středisku Erciyes (foto: Čedok)

Turecké horské lyžařské středisko Erciyes leží v nadmořské výše od 2088 až 3360 metrů a je vybaveno moderními lanovkami a vleky. Lyžaři i milovníci snowboardů mohou využívat v rámci šestidenního skipasu dvě kabinové lanovky, 11 sedačkových lanovek a jeden vlak. Celá lokalita, kde jsou povinné lyžařské helmy, nabízí 102 kilometrů tratí, z toho 55 kilometrů upravovaných sjezdovek různé obtížnosti. Díky své poloze jsou místní sněhové podmínky velmi dobré, využívají se také sněžná děla, která pomáhají se zasněžováním. Jedná se o oblast, která není tolik turisticky vytížená a tak si návštěvníci mohou vychutnat lyžování bez front. Hotely se nachází v blízkosti sjezdovek, kde je také možné využít různé možnosti občerstvení v průběhu dne.

Témata