Čedok oznámil velkou expanzi, příští léto bude létat do 40 destinací ve 12 zemích

17.08.2023 12:27 - Česká republikaNejstarší česká cestovní kancelář Čedok dnes představila na tiskové konferenci v Praze své plány pro rok 2024. Pro příští rok počítá Čedok s rozšířením nabídky zájezdů i počtu destinací. Cestovní kancelář nabídne svým klientům možnost odletů již z celkem devíti letišť v České republice a na Slovensku. Do nabídky bude zařazeno sedm úplně nových destinací. Celkem tak bude vypravovat lety do 40 zemí ve 12 zemích. V cílových destinacích se Čedok zaměřuje na čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely. V průběhu srpna bude Čedok dávat nabídku na příští rok do prodeje, přičemž nabídne slevy „first minute“ se zálohou 990 korun za osobu. Čedok uvedl, že prodej zájezdů na příští léto startuje jako první na trhu.

„Přicházíme na český i slovenský trh s expanzí, kterou Čedok ještě v historii nezažil. Příští léto nabídneme charterové lety už celkem z devíti letišť a navyšujeme kapacitu zájezdů na dvojnásobek oproti letošnímu roku. Plánujeme létat ze všech vzdušných přístavů v České republice, ale také představíme širší nabídku i na Slovensku, jak v Bratislavě, tak nově v Košicích nebo Popradu,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Nabídka přímých letů pro klienty Čedoku z Prahy (zdroj: Čedok)

V příštím roce začne Čedok vypravovat nově přímé chartery z Prahy na řecký ostrov Lesbos, na Azorské ostrovy a do egyptského letoviska Ain Sokhna. Charterové lety na Sicílii plánuje nejen do Palerma, ale také nově do Katánie. V Tunisku ke stávajícím letům do Djerby přidá lety z Prahy, Ostravy i Českých Budějovic na letiště Enfidha. Čedok rovněž plánuje lety do katalánské metropole Barcelony. Novou destinací v nabídce cestovní kanceláře je Severní Kypr. V tomto případě budou lety s klienty směřovat do Larnaky, odkud budou klienti po zemi přepraveni do hotelů v turecké části ostrova.

Z Ostravy budou moci klienti Čedoku letět celkem do 17 destinací, přičemž sedm z nich je novinka. Hlavním tahákem z moravskoslezské metropole mají být přímé lety na Fuerteventuru, do Albánie a italské Kalábrie na letiště Lamezia Terme. Novinkou budou odlety z Ostravy, Brna i Bratislavy do egyptského letoviska Marsa Matrouh. Z Českých Budějovic, odkud Čedok vypravil první lety začátkem tohoto měsíce, budou moci klienti letět hned do pěti destinací. Nové bude do nabídky letů přidán Burgas a tuniská Enfidha. Dalších nových destinací se mají rovněž dočkat klienti v Karlových Varech, Pardubicích, Brně, Košicích a Popradu. Vedle charterových letů počítá Čedok s tím, že bude do některých destinací využívat také kapacity sedadel na pravidelných linkách.

Pro lety do evropských dovolenkových destinací Čedok nejčastěji využívá služeb společnosti Smartwings, na fotografii letadlo Boeing 737 MAX 8 (foto: Smartwings)

Čedok předpokládá, že v příštím roce nejvíce klientů s ním zamíří na Tureckou riviéru. Do Antalye mají mířit letadla s klienty hned z devíti letišť v České republice a na Slovensku. Druhou nejvytíženější destinací má pak být řecký ostrov Kréta, na který budou vypravovány lety do Heraklionu a Chánie. Třetí nejpopulárnější destinací v nabídce bude ostrov Rhodos.

Upoutávka Čedoku na prodej zájezdů na léto 2024 (zdroj: Čedok)

Přehled nových destinací Čedoku v létní sezóně 2024:

  • Ain Sokhna (Egypt) - lety z Prahy
  • Azorské ostrovy (Portugalsko) - lety z Prahy do Ponta Delgada
  • Barcelona (Španělsko) - lety z Prahy
  • Enfidha (Tunisko) - lety z Prahy, Ostravy a Českých Budějovic
  • Katánie (Itálie) - lety z Prahy
  • Lesbos (Řecko) - lety z Prahy
  • Severní Kypr - lety z Prahy, Brna a Bratislavy do Larnaky

Témata