Čedok nabídne v zimě chartery z Českých Budějovic do egyptské Taby

21.09.2023 11:42 - Česká republikaDalší novinku pro své klienty z jižních Čech přichystal v zimní sezóně Čedok. V návaznosti na úspěšnou letní sezónu, která podle cestovní kanceláře překonala všechny původní odhady, spouští prodej zájezdů do egyptského letoviska Taba s odletem z Českých Budějovic. První charterový let s klienty Čedoku má odstartovat z Českých Budějovic do Taby 2. února 2024. Chartery na sinajský poloostrov mají odlétat z českobudějovického letiště jednou týdně až do poloviny května. Lety podle informace mluvčí Čedoku Kateřiny Pavlíkové má zajistit společnost MayFairJets ze Spojených arabských emirátů s letadlem Airbus A320.

„O odlety z Českých Budějovic byl v létě rekordní zájem, proto jsme se rozhodli přidat první destinaci i na zimu. Přímo z jihočeského letiště mohou turisté letět od února do poloviny května na dovolenou do egyptské Taby, která nabízí kombinaci odpočinku u Rudého moře s výlety do sousedního Jordánska nebo Izraele,“ oznámil novinku Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Zavedení zimních charterů z Českých Budějovic do Egypta ocenil také hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který uvedl: „Našim cílem bylo dát českobudějovickému letišti život a provozovat ho tak, aby ekonomicky dávalo co největší smysl.

Fjord Bay u egyptské letoviska Taba (foto: Mohamed Khalil/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Taba je egyptské turistické letovisko ležící na pobřeží Akabského zálivu v těsné blízkosti hranice s Izraelem. Taba nabízí možnost koupání a potápění v Rudém moři a další dovolenkové aktivity. Turisté si mohou dovolenou zpestřit například jízdou na velbloudech nebo na čtyřkolkách na plážích Dahabu nebo podniknout výlet ke klášteru svaté Kateřiny a vystoupit na Mojžíšovu horu.

Blízkost Izraele a Jordánska skýtá možnost navštívit také tyto státy. Čedok nabízí svým klientům možnost dokoupit si k pobytovým zájezdům celodenní výlety do Jeruzaléma s návštěvou Zdi nářků a dalších historických míst nebo se vydat na prohlídku skalního města Petra v Jordánsku.

Čedok nabízí zájezdy do Taby s pobytem ve čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelích s all inclusive stravováním na týden nebo 14 dní. V rámci first minute nabídky jsou k dispozici tyto letecké zájezdy za ceny od 13 990 korun. Pro návštěvu sinajského není potřeba egyptské vízum, stačí jen pas platný déle než šest měsíců po návratu z Egypta. Další výhodou je také bezplatné parkování na letišti v Českých Budějovicích.

Terminál pro cestující na letišti v Českých Budějovicích (foto: Letiště České Budějovice, IDVIDEO – Iveta Dráždilová)

Témata