Čedok nabídne charterové lety do Maskatu v Ománu

29.06.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok tento týden oznámila, že během letošní zimní sezóny bude pravidelně vypravovat charterové lety do Maskatu, hlavního města Ománu. Těmito lety přepraví své klienty na pobytové a poznávací zájezdy v této arabské zemi. Provoz charterových letů má zajistit společnost Smartwings se svými letadly Boeing 737 MAX 8 pro 189 cestujících. První charter je naplánován na 24. října 2022, následně mají být lety do Maskatu vypravovány z pražského letiště každé pondělí a středu až do konce března 2023.

Smartwings - Boeing 737 MAX 8 (foto: Smartwings)

„Pokračujeme v rozšiřování nabídky našich destinací na českém trhu a dlouhodobě chceme Čechům představovat nová místa a inspirovat je k cestování i dalším zážitkům. Ve spolupráci se Smartwings proto od začátku zimního letového řádu spustíme spojení do Muscatu, který je moderní metropolí, kde zároveň vznikají nové hotely, a který láká mimo jiné na zajímavé památky a architekturu. Omán od října doplní portfolio našich dálkových destinací na přímých letech z Prahy,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Ceny pobytových zájezdů Čedoku v resortech u Maskatu začínají na 23590 korunách za osobu. V této ceně je pobyt v hotelu přímo na pláži s all-inclusive, transferem a také leteckou přepravou. Na výběr je několik čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových luxusních hotelů s nabídkou wellness, sportovních aktivit a dalších služeb. Čedok uvedl, že vedle týdenních je možné rezervovat také pobytové zájezdy na dva týdny. Online katalog Čedoku nabízí také poznávací zájezdy po Ománu, které začínají na ceně 29 329 korun. Přímo na místě bude mít cestovní kancelář Čedok svého českého delegáta.

Sultanát Omán může na rozdíl od Dubaje či Kataru nabídnout turistům stále původní tvář orientu. Vedle pobytu u moře, možnosti potápění nabízí tato země také řadu možností poznat místní kulturu a historii. S tou se mohou turisté seznámit zejména při výletu do hlavního města Maskatu, kde se nachází řada památek. Vydat se je možné i do dalších částí země za poznáním přírodních krás, lákadlem je oáza Wadi Shab či Wahibská poušť se stometrovými dunami.

Podobně jako další státy Arabského poloostrova se Omán snaží diverzifikovat svou ekonomiku, aby nebyla tak závislá na těžbě ropy. Omán chce v následujících letech výrazně zvýšit příjmy z cestovního ruchu. Ekonomická vize země do roku 2040 vidí cestovní ruch jako jeden z pilířů ekonomiky. Země proto výrazně investuje do výstavby hotelů, zábavních parků, turistických atrakcí a další infrastruktury. Do roku 2040 mají příjmy Ománu z cestovního ruchu vzrůst ze současné 1,2 na 9 miliard riálů (v přepočtu z 73,8 na 554 miliard korun).

Témata