Čedok bude pokračovat s přímými lety do Dominikánské republiky a na Zanzibar během letní sezóny

22.02.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok dnes informovala, že přímé charterové lety do Dominikánské republiky a na Zanzibar budou pokračovat také během letní sezóny. Lety na základě kontraktu opět zajistí polská letecká společnost LOT svými letouny Boeing 787-9 Dreamliner. Čedok navíc reaguje na velkou poptávku během probíhající sezóny a přidává další odlety do Punta Cana také během dubna.

Boeing 787 Dreamliner společnosti LOT na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

„Letadla do obou destinací máme během zimní sezóny téměř plně obsazená, proto jdeme zájmu a trendům exotické dovolené naproti a zájezdy do obou destinací nabídneme jednou týdně také v létě. Navíc znovu s oblíbeným letadlem i dopravcem, který nabízí prvotřídní servis. Provoz letů do obou destinací poté volně naváže na další zimní sezónu. Češi tak zájezdy najdou v naší nabídce s krátkou přestávkou celoročně,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Boeing 787-9 Dreamliner polského dopravce nasazovaný na lety do Dominikánské republiky a na Zanzibar létá v konfiguraci pro 294 cestujících. Na všech sedadlech jsou k dispozici obrazovky zábavního systému s nabídkou filmů, tv programů a hudby. K dispozici jsou na sedadlech také USB porty pro nabíjení elektronických zařízení. Během letu jsou základní hlášení také v češtině.

Klienti si během rezervace zájezdu mohou vybrat za příplatek sedadla ve vyšších třídách. Cestující v business class mají k dispozici plně polohovatelná sedadla, výběr z několika pokrmů a alkoholických nápojů. Čedok navíc připravuje nové menu jídel tak, aby catering ještě více odpovídal tuzemským chutím. Klienti letící v business class mohou před odletem využít na pražském letišti vstup do salónku MasterCard Lounge na Terminálu 1 zdarma.

Přímý charterový let do Punta Cany bude v létě odlétat z Prahy každé pondělí, přičemž let trvá přibližně deset hodin. Dominikánská republika má aktuálně volné vstupní podmínky a nevyžaduje při příjezdu do země ani očkování, ani testování na Covid-19. Na ostrov Zanzibar se turisté dostanou z Prahy každé úterý za 8,5 hodiny letu. Čechům ke vstupu stačí negativní PCR test a turistické vízum. Do obou destinací nabízí Čedok pobytové zájezdy v hotelech s all inclusive na týden nebo na 14 dní.

Témata