Brussels Airlines vstoupí do Star Alliance

14.12.2008 - EvropaSprávní rada Star Alliance na svém výročním zasedaní tento čtvrtek jednomyslně schválila hlasy všech členů přihlášku Brussels Airlines za budoucího člena aliance. "Brussels Airlines posílí Star Alliance svojí propojeností Evropy s Afrikou, což přispěje k mezinárodním cestovním požadavkům našich klientů," poznamenal k tomuto kroku předseda správní rady aliance a šéf United Airlines Glenn Tilton.

Sponzorem belgického dopravce v procesu vstupu do aliance bude Lufthansa, která v polovině září oznámila vstup do SN Airholingu, jež zastřešuje Brussels Airlines, formou navýšení kapitálu s opcí na koupi zbylého podílu (více zde). "Brussels Airlines jsou proslulí svojí spolehlivostí a přinášejí do aliance důvěryhodný produkt. Tento belgický dopravce významně zvýší přítomnost Star Alliance na bruselském letišti a nabídne prostřednictvím přímého spojení s africkým kontinentem nové destinace v naší letové síti," uvedl v tiskovém prohlášení šéf Lufthansy Wolfgang Mayrhuber.

Brusels Airlines, které vznikly v listopadu spojením SN Brussels Airlines a Virgin Express, operují ze své základny na Brussels Airport do 70 destinací v Evropě a Africe. Zvláště síť afrických destinací je pro Star Alliance velmi zajímavá, poněvadž se často jedná o nepříliš obvyklé destinace. Brussels Airlines pravidelně létají jako jediná evropská letecká společnost do Bujumbury v Burundi, Kigali ve Rwandě či Monrovie v Liberii. Flotila společnosti se skládá ze 45 letadel těchto typů: Avro RJ85, Avro RJ100, Airbus A319, Boeing 737-300, Boeing 737-400 a Airbus A330-300.

Štítky