Britské Silverjet zahájí lety přes Atlantik

06.12.2006 - EvropaLetecká společnost Silverjet oznámila zahájení pravidelných letů. Nová britská společnost bude od 25. ledna létat lety z londýnského letiště Luton do Newarku. Nová linka bude provozována denně letounem Boeing 767-200 v upravené konfiguraci pro 100 cestujících. Všechna sedadla v letadle budou odpovídat business class a budou plně sklopitelná.

Silverjet se chce zaměřit také na rychlé odbavení cestujících, podle jejího průzkumu zdlouhavé odbavovací procedury obtěžují cestující více než zpoždění. Proto na letištích v Lutonu a Newarku bude cestující odbavovat ve vlastním terminálu s komfortními prostory. Pasažérům tak bude stačit dostavit se k odbavení na obou letištích 45 minut před odletem. Pokud cestující poletí jen s kabinovým zavazadlem, bude stačit být na letišti jen 30 minut před odletem.

Ceny jednosměrných letenek na novou linku z Londýna do Newarku začínají na 999 britských librách. Společnost zahájila prodej letenek prostřednictvím svých webových stránek a dalších distribučních kanálů.

Zakladatelem Silverjet je britský manažer a byznysman Lawrence Hunt, který stál za vznikem již několika start-upů. Pro finance na start nové aerolinie se obrátil na Alternative Investment Market (AIM), který provozuje londýnská burza. Zde od institucionálních a soukromých investorů získal investice ve výši 25,3 milionů liber. Pro urychlení zahájení provozu převzal Silverjet menší charterovou společnost Skyjet operující z letiště Gatwick.

Štítky