British Airways zrušily lety z Heathrow kvůli IT problémům

26.02.2022 - EvropaLetecká společnost British Airways musela v sobotu dopoledne zrušit všechny odlety na krátké vzdálenosti z londýnského letiště Heathrow. Důvodem byly technické IT problémy. Dálkové lety z Heathrow se podařilo vypravit se zpožděními. Problémy se dotkly také letů společnosti z londýnských letišť Gatwick a London City.

Letouny British Airways na londýnském letišti Heathrow (foto: cedarjet201/Pixabay)

Cestující na sociálních sítích mluvili o naprostém chaosu při odbavení letů a výdeji zapsaných zavazadel, přičemž kritizovali zejména nedostatek komunikace ze strany British Airways. Společnost se za vzniklé problémy dnes omluvila. Pasažérům, kteří neodletěli, nabídla bezplatné přebookování na jiný let nebo vrácení peněz. Těm, kdo nemohli dlouho čekat na výdej zavazadel, pak slíbila jejich bezplatné doručení kurýrem.

Problémy začaly již v pátek večer s webem, který byl stejně jako mobilní aplikace několik hodin nedostupný. To znemožnilo cestujícím se online odbavit na své sobotní lety.

Spekulace o možném kybernetické útoku British Airways odmítly. V sobotu odpoledne společnost uvedla, že se jí podařilo obnovit funkčnost IT systémů.

Témata