British Airways začnou létat do Portlandu

20.12.2019 - EvropaLetecká společnost British Airways v příštím roce přidá do své nabídky v pořadí 27. destinaci v USA. Stane se jím Portland v americkém státě Oregon. Nová linka z londýnského letiště Heatrow bude provozována od 1. června 2020. Společnost nabídne v letním období cestujícím pět letů týdně obsluhovaných letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 214 cestujících.

British Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: British Airways)

British Airways začnou svou novou linkou přímo konkurovat Delta Air Lines, které mezi oběma městy létají od roku 2017. Americký dopravce však linku provozuje jen jako sezónní během letního období a tak British Airways budou jedinou aerolinií nabízející celoročně přímé lety mezi Velkou Británií do Portlandem.

British Airways provozují transatlantické lety do USA formou joint venture se společnostmi American Airlines, Iberia a Finnair. V rámci této spolupráce vypravují British Airways a American Airlines celkem 86 letů denně z Velké Británie do USA.

Hawthorne Bridge v Portlandu (foto: British Airways)

Nový cíl je zajímavý, jak pro obchodní cestující, tak i turisty. V Portlandu a jeho bezprostředním okolí sídlí řada technologických firem. Město je známo svou food scenou, množstvím malých pivovarů a celkově uvolněnou atmosférou.

Vedle nové linky British Airways budou v příštím roce z Evropy létat do Portlandu Delta Air Lines, které nabízejí přímé spojení z Londýna a Amsterdamu. Dalšími dopravci jsou Icelandair z Reykjavíku a německý Condor z Frankfurtu.

Témata