British Airways začnou létat do Norimberku

02.02.2022 - EvropaDopravce British Airways v dnešním tiskovém prohlášení oznámil novou destinaci, kterou bude od letošního letního letového řádu obsluhovat. Je jím město Norimberk. Město samotné má přes 515.000 obyvatel a je živým historickým, kulturním a hospodářským centrem oblasti středních Frank, oblasti na severu německé spolkové země Bavorsko. V blízkosti Norimberku se nachází též sídla významných německých průmyslových společností, jako je například AEG, Grundig, MAN, Siemens nebo Schöller. Město je díky dálničnímu spojení též snadno dostupné ze západní části České republiky.

Od 27.3. sem začne létat z Londýna-Heathrow nejprve 4x týdně (v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli), přes léto od 1.5. mají přibýt další dva lety. Jejich odlety mají umožnit cestujícím návaznost na dálkové lety z největšího hubu British Airways. Cena zpáteční letenky má začínat na částce 69 liber.

Nové spojení ovšem nemíří jen na cestující z Norimberku a okolí - British Airways počítají také s tím, že samotný Norimberk se svým středověkým charakterem části města a zejména svými známými vánočními trhy Christkindlesmarkt může zlákat k návštěvě této části Německa také mnoho britských turistů.

středověký hrad v Norimberku (autor: Dalibri, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Kromě Norimberku mají letos v létě British Airways nově přidat i další dvě evropské destinace. Obě jsou v Portugalsku, respektive na západ od Portugalska, na azorských ostrovech São Miguel (1x týdně od 2.7.-3.9.) a Terceira (1x týdně od 10.7-28.8).

Témata