British Airways vrátí zpět do provozu Airbusy A380

07.10.2021 - EvropaLetecká společnost British Airways ve středu potvrdila, že od listopadu vrátí zpět do provozu čtyři své Airbusy A380. Stane se tak dříve, než bylo původně plánováno. Návratu letadel výrazně pomohlo rozhodnutí Spojených států o zmírnění podmínek pro příjezdy Evropanů.

První lety A380 jsou plánovány na 8. listopadu 2021. British Airways plánují tento typ nasadit na lety z Londýna-Heathrow do Frankfurtu a Madridu. Důvodem je umožnit posádkám sžít se opět s tímto typem po tak dlouhé pauze. Britský dopravce uzemnil všech svých dvanáct letadel A380 v březnu 2020 kvůli dopadům pandemie koronaviru.

(foto: British Airways)

Od prosince pak British Airways nasadí A380 opět na dálkové linky. Od 3. prosince 2021 bude tento typ nasazen na linku do Miami, od 5. prosince do Dubaje, od 7. prosince do Dallasu a od 9. prosince do Los Angeles.

Zatímco některé jiné letecké společnosti s letouny A380 po skončení pandemie již nepočítají, British Airways již dříve naznačovaly, že s těmito letouny chtějí létat i nadále. V srpnu letošního roku společnost prodloužila smlouvu s Lufthansa Technik o zajištění údržby pro všech jejich dvanáct strojů A380. O tu se má postarat pobočka Lufthansa Technik Philippines ve filipínské Manile.

British Airways - Airbus A380 (foto: British Airways)

V reakci na rozhodnutí americké vlády British Airways navýší kapacitu na letech do USA. Na lince do New Yorku dojde ke zvýšení počtu letů na pět denně, od prosince pak na osm. Dvakrát denně bude společnost létat do Bostonu, Chicaga, Los Angeles, San Francisca, Washingtonu, Dallasu, Miami a Toronta. Jeden let denně pak je plánován na linkách do Filadelfie, Phoenixu, Seattlu, Atlanty, Denveru, Houstonu a Vancouveru.

British Airways dále v průběhu října a listopadu obnoví své pravidelné lety do Austinu, Orlanda, Tampy, San Diega, Las Vegas a Baltimoru. Od prosince začne aerolinie opět létat do Nashville a New Orleans.

(foto: British Airways)

Společnost British Airways navýšila v průběhu října své kapacity do dovolenkových destinací, když na krátkých letech přidala 13 tisíc míst. Počítá se tak s lety do marockého Marrákeše a tureckého Dalamanu v průběhu října, nově společnost nabídne lety také do Antalye. V zimním období budou obnoveny lety do lyžařských destinací jako jsou Innsbruck, Salzburg a Grenoble.

V průběhu vánočních svátků chtějí British Airways vypravovat více letů také do exotických destinací. V oblasti Karibiku navýší frekvenci letů na Barbados na dvanáct letů týdně, na ostrovy Antigua a Svatá Lucie budou létat devětkrát týdně. Navýšení během svátků je připraveno také na linkách na Maledivy a Mauricius.

Témata