British Airways v prosinci na čas obnoví spojení Londýna s Norimberkem

14.06.2024 04:45 - EvropaLetecká společnost British Airways obnoví mezi 28.listopadem a 5.lednem přímé spojení Londýna-Heathrow a Norimberku. Zhruba na šest týdnů tak obnoví 4x týdně v pondělky, čtvrtky, pátky a neděle spojení obou měst. Jednoznačně tím cílí zejména na britské návštěvníky vánočních trhů v Norimberku, přestože konkurence v podobě Ryanairu nabízí pravidelné celoroční spojení Norimberku s Londýnem-Stanstedem a to dokonce 2x denně.

Odlety z Norimberku jsou podle rezervačního systému společnosti British Airways plánovány ve čtvrtky a neděle na 21:30, v pátky 21:10 a pondělky v 17:50. Linku má obsluhovat Airbus A319. Letenky začínají na 80 euro za jeden směr. Tyto odletové časy a spojení pouze 4x týdně tak linku diskriminují jako přestupní v Londýně, neboť přílety jsou příliš pozdě na to, aby snad kromě pondělka navazovaly na večerní vlnu odletů British Airways z Heathrow. Pro cestující z devátého nejrušnějšího německého letiště, kteří by rádi na nejrušnějším evropském letišti přestoupili na návazný let nebude mít spoj jako přestupní velký význam, neboť se jedná o dočasné spojení a navíc Norimberk je dobře napojen na hub Lufthansy ve Frankfurtu pěti přímými lety denně a četnými rychlovlaky ICE německých drah. Lufthansa navíc provozuje z Norimberku i spoje do Mnichova, přestože jen v podobě čtyř přímých autobusů denně. Navíc z Norimberku je možné letět též do přestupního hubu Air France (Paříž-CDG), Air Serbia (Bělehrad), KLM (Amsterdam) nebo Turkish Airlines (Istanbul).

Za zavedením této linky je tak zřejmě třeba hledat snahu leteckých společností přes zimní období nalézt jakkoukoli poptávku, která by se mohla přetavit ve zdroj příjmů, který by jim lépe pomohl využít letadla a posádky. Podobné dočasné zimní linky tak letecké společnosti zavádějí nejen do měst s proslulými vánočními trhy, ale také lyžařům hledajícím jistotou sněhu ve Skandinávii či Alpách.

adventní trhy v Norimberku, prosinec 2010 (autor: Aarp65, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata