British Airways se vrací na Gatwick, obnoví zatím linky do Karibiku

12.07.2020 - EvropaLetecká společnost British Airways obnoví od 17. července své pravidelné lety z londýnského letiště Gatwick. Britský dopravce tak pokračuje v restartování svých evropských a dálkových linek.

Zatím však British Airways obnoví z Gatwicku pouze dálkové linky do dovolenkových cílů v Karibiku. Konkrétně se jedná o pět destinací, do nichž budou lety obnoveny postupně do 1. srpna: Barbados (od 18.7.), Bermudy (od 20.7.), Svatá Lucie (od 25.7.), Kingston (od 27.7.) a Antigua (od 1.8.). Všechny cíle budou prozatím obsluhovány dvěma rotacemi týdně s letounem Boeing 777.

Letoun Boeing 777-200ER společnosti British Airways na londýnském letišti Gatwick (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Evropské linky, které British Airways provozovaly z Gatwicku před vypuknutím pandemie covid-19, se zatím na Gatwick nevrátí a budou i nadále operovány z Heathrow.

S návratem na Gatwick nepočítá společnost Virgin Atlantic Airways, která měla toto letiště jako domovské v posledních 36 letech. Společnost do budoucna chce v Londýně využívat jen Heathrow.

Témata