British Airways se po 15 letech vrátily do Rigy

07.11.2023 15:01 - EvropaLetecká společnost British Airways s novým zimním letovým řádem zahájila pravidelné lety z Londýna-Heathrow do Rigy. První let se uskutečnil minulé pondělí. Cestující, kteří přiletěli z Londýna, byli v Rize přivítání skupinou místních bubeníků.

Nová linka z Londýna do Rigy bude v zimní sezóně provozována třikrát týdně s letadly Airbus A320 a A321. Britský dopravce se vrátil do Lotyšska po více než patnáctileté přestávce. Společnost létala do Rigy v letech 1997 až 2007.

Airbus společnosti British Airways po přistání na letišti v Rize (foto: Riga Airport)

British Airways budou svými lety konkurovat společnostem airBaltic a Ryanair. Lotyšská národní aerolinie airBaltic létá z Rigy na londýnské letiště Gatwick. V zimní sezóně lotyšský dopravce vypravuje do Londýna deset rotací týdně. Ryanair provozuje čtrnáct letů týdně na letiště Stansted.

S novým zimním letovým řádem British Airways obnovily také své linky z londýnského letiště Heathrow do Bělehradu a Kolína nad Rýnem. Obě linky byly přerušeny kvůli pandemii koronaviru. Další novinkou je obnovení letů z londýnského letiště Gatwick do Akkry v Ghaně.

Témata