British Airways po dvouleté pauze obnoví lety do Austrálie

13.02.2022 - EvropaLetecká společnost British Airways obnoví koncem března pravidelné lety do Austrálie. Od 27. března 2022 bude společnost opět létat na lince BA15 z Londýna do Sydney. Linka bude provozována každý den letouny Boeing 787-9 s mezipřistáním v Singapuru v délce 90 minut. Na palubě Dreamlineru budou hned čtyři cestovní třídy: First Class, Business Class, Premium Economy and ekonomická třída.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti British Airways na londýnském letišti Heathrow (foto: British Airways)

Obnovení linky přichází poté, co australské úřady oznámily otevření hranic od 21. února pro plně očkované cestující. British Airways přerušily své dálkové lety do Austrálie v březnu 2020.

Společnost Qantas obnovila linku ze Sydney do Londýna s mezipřistáním v Darwinu již 18. listopadu 2021. V souvislosti otevřením hranic Austrálie pro očkované zahraniční návštěvníky obnoví aerolinie také lety z Melbourne přes Darwin do Londýna.

Australský dopravce rovněž plánuje v letošním roce obnovit přímé lety z Perthu do Londýna. Původně bylo znovuzahájení linky plánováno na 27. března, nicméně kvůli odmítnutí Zapadní Austrálie otevřít své hranice pro zahraniční návštěvníky byl start odložen.

Cestující přijíždějící do Austrálie se budou muset prokázat dokončeným očkováním, přičemž třetí dávka (booster) není vyžadována. Neočkovaní návštěvníci si budou muset předem vyžádat výjimku. Komplikací pro zahraniční návštěvníky je rozdílnost pravidel v souvislosti s Covid-19 mezi jednotlivými australskými státy.

Témata