British Airways obnoví lety do Thajska a Malajsie

05.03.2024 13:24 - EvropaOd zimní sezóny 2024/25 budou British Airways opět létat do Thajska a Malajsie. Od konce října dojde k obnovení pravidelné linky z Londýna-Gatwicku do Bangkoku. Ta bude provozována třikrát týdně letadly Boeing 777-200ER. O dva týdny později má být znovuzahájena linka z Londýna-Heathrow do Kuala Lumpur. Ta bude provozována denně s Boeingy 787-9 Dreamliner.

Provoz linky do Bangkoku byl přerušen na jaře 2020 se začátkem pandemie koronaviru, do Kuala Lumpur pak v únoru 2022. Společnost obnovení obou linek oznámila v rámci zveřejnění podrobností transformačního plánu, který předpokládá investice ve výši až 7 miliard liber.

British Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: British Airways)

Znovuzahájení letů do Bangkoku a Kuala Lumpur je důležitým obnovením sítě British Airways. V současnosti totiž společnost obsluhuje jen jednu destinaci v jihovýchodní Asii, a to Singapur. O trochu lépe je pokrytá východní Asie, kde svými lety britský vlajkový dopravce obsluhuje Hongkong, Peking, Šanghaj a Tokio. Celkově má British Airways v jihovýchodní a východní Asii méně destinací než společnosti KLM, Air France, Lufthansa či Finnair. Zde je potřeba říct, že se British Airways u dálkových letů výrazně zaměřují na lety do Spojených států.

Zajímavý je přesun letů do Bangkoku na letiště Gatwick, před pandemii totiž British Airways létaly do thajského hlavního města z Heathrow. To lze vysvětlit tím, že British Airways počítají na této lince s nižšími výnosy a snaží se udržet nižší náklady, aby mohly nabídnout konkurenceschopné tarify.

To je vcelku logické, poněvadž lety do Bangkoku jsou zasaženy konkurencí dopravců z Perského zálivu, kteří mají značnou kapacitu a svými lety obsluhují také další města ve Velké Británii. Například Emirates nyní provozují pravidelné linky hned na tři londýnská letiště a létají dále do Birminghamu, Manchesteru, Newcastlu a Glasgow. Dubajský dopravce nasazuje svůj Airbus A380 na linky na Heathrow (A380 létá 6x denně), Gatwick (A380 3x denně), do Manchesteru (A380 3x denně), Birminghamu a Glasgow.

Témata