British Airways nabízí e-letenky po celé ČR

16.01.2003 - Česká republikaElektronická letenka "E-ticket"
zákazník nemusí mít v ruce tradiční papírovou letenku, protože všechny informace o rezervovaném letu jsou uloženy v systému British Airways. To má několik základních výhod:
  • E-ticket umožňuje cestovat pouze s pasem a případně s identifikační kartou věrnostního programu British Airways Executive Club.
  • S E-ticket je snadné změnit rezervaci dokonce ještě 30 minut před odbavením na plánovaný let.
  • E-ticket umožňuje snadnější a rychlejší odbavení, pokud zákazník cestuje s příručním zavazadlem.
  • S E-ticket odpadá nebezpečí ztráty nebo zcizení klasické "papírové" letenky.
Letecká společnost British Airways rozšířila od 1. ledna letošního roku služby v oblasti nabídky elektronických letenek. E-ticket nyní vystaví zákazníkům jakákoliv z více než 150 poboček cestovních kanceláří, které jsou členem IATA a využívají rezervační systém Amadeus nebo Galileo (99 % těchto kanceláří). Do konce loňského roku bylo možné získat elektronickou letenku pouze při návštěvě rezervační kanceláře British Airways v centru Prahy nebo její pobočky na ruzyňském letišti, prostřednictvím telefonické rezervace či přes internet.

"Zahájení prodeje našich elektronických letenek v cestovních kancelářích vnímám jako významné rozšíření našich moderních služeb, které provází zjednodušení formalit při rezervaci a odbavování našich cestujících. Zároveň dokládá, že naše společnost bere elektronický věk velmi vážně," říká Michaela Drahoňovská, ředitelka British Airways Česká republika.

E-ticket lze v současnosti vystavit do 138 z celkem 170 destinací, do kterých British Airways létá. Získání elektronické letenky není podmíněno členstvím ve věrnostním programu British Airways Executive Club. Ideální využití elektronické letenky je při kombinaci s dalšími online službami British Airways, ke kterým patří zejména možnost odbavení (check-in) online prostřednictvím internetu. Například na ruzyňském letišti tak cestující navštíví zvláštní přepážku, na které má připravený palubní lístek k vyzvednutí. Výrazně se tak zkracuje čas na odbavení. Výhod online odbavení mohou využívat členové věrnostního programu British Airways Executive Club, kteří se mohou odbavit 24 hodin před odletem, a zaregistrovaní uživatelé volně přístupné online služby My BA, jež se mohou odbavit 12 hodin před odletem.

Témata