British Airways nabídne první přímé spojení mezi Evropou a Durbanem

25.05.2018 - EvropaLetecká společnost British Airways oznámila zahájení pravidelných letů do Durbanu v Jihoafrické republice. Nová linka z londýnského letiště Heathrow bude provozována od 29. října 2018 třikrát týdně. Lety budou operovány Boeingem 787-8 a letový řád počítá s ranním příletem do Durbanu a večerním do Heathrow.

Durban je také oblíbenou dovolenkovou destinací (foto: British Airways)

Nová linka bude vůbec jediným přímým leteckým spojením mezi Evropou a Durbanem. V současnosti musí cestující mířící do tohoto jihoafrického města využít služeb společností Turkish Airlines, Emirates nebo Qatar Airways. Další možností je přestup na přípojný let v Johannesburgu či Kapském Městě.

Novou linkou British Airways upevňují svou pozici na linkách mezi Evropou a Jihoafrickou republikou. Společnost létá dvakrát denně s letouny Airbus A380 do Johannesburgu a dále v současnosti jako jediná aerolinie nabízí přímé lety z Londýna do Kapského Města. Prostřednictvím franšízového partnera Comair mohou cestující pokračovat do dalších destinací v Jihoafrické republice.

Durban patří mezi destinace, které se vyznačují parnými léty a mírnými zimami, a kam se dá cestovat po celý rok. Pro Jihoafričany je toto místo dlouhodobě nejvyhledávanějším cílem pro dovolenou a brzy se stane snadno dostupné i pro mezinárodní návštěvníky. „Durban je vstupní bránou do mnoha přírodních rezervací, parků a k historickým památkám. Navíc je vyhlášené i díky skvělé kuchyni a umělecké scéně. Bezpochyby je to jedno z měst, které stojí zato navštívit, ať už kvůli kultuře, nebo dobrodružství,“ uvedl Alex Cruz, generální ředitel British Airways.

Dlouhé písečné pláže poskytují dobré podmínky pro rekreaci (foto: British Airways)

„Jsme hrdí na to, že můžeme město Durban představit světu prostřednictvím nové přímé linky společnosti British Airways. Možnost cestovat do provincie KwaZulu nabídne obrovský potenciál v podobě příležitostí jak v cestovním ruchu, tak v obchodních záležitostech. Velká Británie a KwaZulu-Natal sdílejí velmi bohatou historii a nás těší, že můžeme díky zavedení nového spojení náš vztah opět oživit. Investiční a obchodní příležitosti, které přímý let mezi Durbanem a Londýnem představují, nepochybně přispějí k rozvoji naší ekonomiky,“ řekl Sihle Zikalala, jihoafrický ministr pro hospodářský rozvoj, cestovní ruch a životní prostředí.

Nová linka je součástí pětiletého investičního plánu British Airways v hodnotě 4,5 miliardy liber, v rámci kterého se společnost zaměřuje na zkvalitnění služeb pro své zákazníky. V příštích pěti letech bude investiční program zahrnovat zařazení 72 nových letadel do flotily včetně čtyř nových typů Airbus A350, Boeing 787-10, Airbus A320neo a A321neo, nové interiéry pro 128 letadel ve stávající flotile, zavedení elektrických zásuvek pro cestující ve všech kabinách, zlepšení cateringu pro cestující v ekonomické třídě na dálkových letech a zavedení wifi připojení ve všech letadlech.

Témata