British Airways budou létat do Chambéry

29.06.2024 04:30 - EvropaLetecká společnost British Airways bude létat přes zimu do Chambéry, šedesátiti tisícového městečka v podhůří francouzských Alp. Podle počtu obyvatel je sice savojské Chambéry teprve 98 největším městem ve Francii, je však vhodným výchozím bodem pro cesty do francouzských lyžařských středisek na západní, na sníh bohaté části Alp.

Velice neobvyklý je plán British Airways pomocí sobotního a nedělního letu spojit Chambéry hned se čtyřmi letišti - Amsterdamem, Londýnem-city, Londýnem-Gtwickem a Londýnem-Standstedem. V soboty mezi 14.12.2024 a 19.4.2025 má Embraer E190 létat z Londýna-city do Chambéry, odtud pak do Londýna-Gatwicku a zpět do Chambéry a Londýna-Stanstedu. V neděli pak stejné letadlo poletí ze Stanstedu do Chambéry, aby se pak vrátilo zpět do Londýna-city.

Kromě této nové linky létají na letiště Chambéry-Savoie Mont Blanc sezónně také četné leinky spolećností Jet2.com a TUI Airways . Létají výhradně z letišť v Británii a z Dublinu. Letiště tak díky těmto sezónním letům v minulosti vykazovalo roční objem odbavených pasažérů kolem čtvrtmiliónu ročně.

pohled na letiště Chambéry, květen 2016 (autor: Florian Pépellin, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata