British Airways a Royal Air Maroc se dohodly na code-sharingu

13.02.2020 - EvropaLetecké společnosti British Airways a Royal Air Maroc dnes oznámily uzavření nové smlouvy o code-sharingu. Díky dohodě budou moci cestující letět pod kódem BA na dalších linkách do Maroka včetně letů do Casablanky a Agadiru. Zákazníkům dohoda rovněž poskytne větší flexibilitu na letech mezi Londýnem a Marrakéšem.

Cestujícím British Airways se rovněž otevře možnost pokračovat z Casablanky do dalších destinací na africkém kontinentu. Tisková zpráva britského dopravce zmiňuje Abidžan na Pobřeží slonoviny a Freetown v Sierra Leone. Podle Hamida Addou, šéfa Royal Air Maroc, získají cestující jeho společnosti možnost letět do dalších destinací ve Velké Británii.

Cestující obou společností budou získávat míle do svých věrnostních programů. Body Avios z programu British Airways Executive Club budou moci využít na nákup letenek, upgradů apod.

Připomeňme, že Royal Air Maroc se stanou od 1. dubna 2020 jako první africká letecká společnost plným členem globální aliance Oneworld. Dohoda British Airways s Royal Air Maroc tak předchází tento vstup do aliance o necelý měsíc a půl.

Témata