British Airways a Kenya Airways oznámily dohodu o code-sharingu

28.10.2021 - EvropaSpolečnosti British Airways a Kenya Airways oznámily uzavření dohody o code-sharingu. Zajímavé na dohodě je, že byla uzavřena leteckými společnostmi z různých aliancí. British Airways jsou členem globální aliance oneworld, zatímco Kenya Airways jsou v alianci SkyTeam. Pasažérům obou dopravců by měla rozšířit možnosti cestování o další cíle.

British Airways - Boeing 777-200ER (foto: British Airways)

Zákazníci British Airways budou moci díky dohodě letět do dvaceti destinací ve východní a střední Africe s přestupem na letišti v Nairobi, ze kterého létají Kenya Airways. Patří mezi ně Douala, Zanzibar, Lusaka, Mombasa, Addis Abeba, Entebbe a také dovolenkové destinace jako je Mauricius a Seychelly.

Klienti Kenya Airways budou moci v rámci reciproční dohody využít návazných letů z Heathrow do 26 evropských destinací. Jedná se například o Glasgow, Madrid, Miláno, Amsterdam a Frankfurt.

British Airways v současnosti létají čtyřikrát týdně z Heathrow do Nairobi. Na linku nasazují Boeing 777, na jehož palubě jsou k dispozici čtyři třídy včetně First Class. Kenya Airways létají z Nairobi do Londýna na letiště Heathrow pětkrát týdně s letounem Boeing 787-8 Dreamliner. Na jeho palubě jsou dvě třídy, vedle ekonomické také obchodní třída Premier World.

V rámci spolupráce dochází rovněž k možnosti sbírání mílí na letech partnera. Cestující British Airways si budou moci připisovat body do svého věrnostního programu Avios za společné lety s keňským dopravcem a obráceně pasažéři Kenya Airways zas za lety s British Airways.

Témata