Brazilské Nella Airlines převzaly společnost Amaszonas Línea Aérea

21.08.2021 - Latinská AmerikaLetecká společnost Nella Airlines oznámila minulý týden, že převzala kontrolu nad bolivijskou aerolinií Amaszonas Línea Aérea. Brazilský dopravce vynaložil na získání kontroly 50 milionů dolarů a nyní drží 100 % akcií Amaszonas.

Amaszonas Línea Aérea - Bombardier CRJ200 (foto: Mateo33/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Amaszonas Línea Aérea, které zahájily provoz v roce 2000, se zaměřily zprvu na charterové lety. V roce 2012 aerolinie s letouny Bombardier CRJ200 zahájila také pravidelné lety na vnitrostátních linkách. V současnosti jsou Amaszonas nejvýznamnější bolivijskou leteckou společností. Vedle Bolívie společnost létá také do Argentiny, Chile, Paraguaye a Uruguaye. Kvůli pandemii covid-19 byla společnost značně zadlužená.

Nella Airlines jsou nové brazilské nízkonákladové aerolinie, které byly založeny koncem loňského roku. Společnost je nyní v procesu získání osvědčení leteckého provozovatele od brazilského leteckého úřadu ANAC. Nella Airlines chtějí zahájit provoz v příštím roce s tím, že se zaměří na regionální lety na severovýchodě a severu Brazílie.

Společnost Nella Airlines je zcela kontrolována americkou skupinou Nella Airlines Group, kterou vlastní brazilský podnikatel Mauricio Araújo de Oliveira Souza. Jedná se o první brazilskou aerolinii zcela vlastněnou zahraniční společností. Letos v červenci Nella Airlines Group oznámily koupi podílu ve venezuelské společnosti Albatros Airlines.

Témata