Brazílie opět zavádí povinné roušky v letadlech

25.11.2022 - Latinská AmerikaPo třech měsících zavádí Brazílie opět povinné roušky na letištích a vnitrostátních a mezinárodních letech. Povinnost platí na základě rozhodnutí brazilské zdravotní agentury od dnešního dne. Opatření platí, jak pro cestující, tak pro posádky letadel. Výjimku z nošení roušek mají děti do tří let. Roušku si je možné v průběhu letu sundat pouze během jídla a pití.

Brazilské úřady znovu zavedením roušek reagují na opětovné zvyšující se počty nakažených na koronavirus a také rostoucí úmrtnost v posledním týdnu. Opatření má snížit riziko nákazy koronavirem během letu. Povinnost nosit roušky na palubách letadel byla přitom zrušena po dvou letech letos v srpnu.

Brazílie je první velkou zemí, která obnovila povinné roušky v letadlech. Přitom má tato jihoamerická země vysokou proočkovanost proti Covid-19, která převyšuje 80 %. Opatření se týká pouze letecké dopravy, povinnost nosit roušky v dalších druzích dopravy se liší v rámci jednotlivých brazilských států. Celkem Brazílie dosud zaznamenala 35 milionů nakažených Covidem-19, přičemž 689 tisíc lidí na tuto nákazu zemřelo.

Letoun brazilské společnosti Azul Linhas Aéreas (ilustrační foto: Pxhere.com - CC0 Public Domain)

Témata