Boeing získal velkou objednávku na 737 MAX od Jeju Air

21.11.2018 - Asie & AustrálieJihokorejská nízkonákladová společnost Jeju Air začátkem tohoto týdne závazně objednala 40 letadel Boeing 737 MAX 8 a na dalších 10 kusů si zajistila opci. Hodnota objednávky při využití všech opcí je 5,9 miliard dolarů. Jedná se tak o největší kontrakt v historii Jeju Air. Objednávka je odrazem rostoucího zájmu o létání v Jižní Koreji a dobré pozici Jeju Air na trhu


Boeing 737 MAX v barvách Jeju Air (foto: Boeing Co.)

Boeing neupřesnil časový rámec, ve kterém bude probíhat dodávka letadel. Objednané letouny budou poháněny motory Leap-1B od CFM International. Spolu s letadly dodá Boeing Global Services také další software, který by měl snížit jihokorejskému dopravci provozní náklady.

Jeju Air zahájily provoz v roce 2005 jako první nízkonákladové aerolinie v Jižní Koreji. V současnosti společnost pravidelně létá do 60 destinací v Jižní Koreji, Číně, Japonsku, Thajsku a dalších zemí jihovýchodní Asie. Jedna z linek společnosti směřuje také do ruského Vladivostoku. Jeju Air také létají na nejfrekventovanější letecké trase na světě mezi Čedžu a hlavním městem Soulem. Společnost nyní provozuje 39 letadel Boeing 737-800, se kterými vypravuje zhruba 200 letů denně.

Jeju Air jsou rychle rostoucí leteckou společností, v posledních pěti letech prodeje společnosti rostly průměrně o 25 % ročně. Společnost je zakládajícím členem Value Alliance, první aliance zformované asijskými nízkonákladovými dopravci.

Témata