Boeing otevřel první továrnu v Evropě

26.10.2018 - EvropaAmerický výrobce letadel Boeing otevřel ve čtvrtek svůj první výrobní závod v Evropě. Slavnostního zahájení provozu nové továrny v anglickém Sheffieldu se zúčastnila viceprezidentka Boeingu Jenette Ramosová, ministr pro podnikání, energetiku a průmyslovou strategii Greg Clark a americký velvyslanec ve Velké Británii Woody Johnson.


Přípravy na slavnostní otevření nové závodu Boeingu v Sheffieldu (foto: Boeing UK)

Nový výrobní závod se zaměřuje na produkci ovládacích systému pohybu klapek pro letouny Boeing 737 a Boeing 767. Součástky jsou odesílány do závodu v americkém Portlandu, kde probíhá montáž křídel. Vybudování závodu o ploše 6200 m2 znamenalo investici ve výši 40 milionů britských liber. Boeing v Sheffieldu zatím zaměstnává 52 pracovníků, z čehož je 25 učňů.


Zavod Boeingu v anglickém Sheffieldu (foto: Boeing UK)

Nový závod se nachází v Sheffield Business Park v těsné blízkosti dálnice M1 a sousedí s výzkumným centrem Advanced Manufacturing Research Centre (AMRC), které založila v roce 2001 univerzita v Sheffieldu ve spolupráci s významnými světovými firmami. Boeing se podílí na činnosti tohoto centra od jeho vzniku.

Boeing již dříve používal ve svých letadlech díly vyrobené v Evropě. Dosud se však jednalo o části dodané externími dodavateli. Produkce dílů ve vlastní továrně umožní snížit náklady dodávek. Boeing plánuje svůj nový závod v Sheffieldu dále rozšířit.

Štítky