Bmi Baby se představila v Praze

09.05.2002 - Česká republikaTiskové konference v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí se zúčastnil ředitel společnosti Tony Davis, starostka města Nottingham Joan Cassonová a dále zástupci Nottinghamského výboru pro cestovní ruch, ministerstva pro místní rozvoj a společnosti Globair - agenta bmi baby v ČR.

Tony Davis stručně představil novou společnost operující od 22. března na devíti trasách z letiště East Midlands v srdci Anglie. Průměrná obsazenost letadel dosáhla po měsíci provozu 80 % a do října je vyprodáno již 50 % nabízené sedadlové kapacity. Zhruba třetina cestujících letí za nejlevnější tarify, ale i ta nejdražší letenka stojí podle Davise polovinu ceny běžné u ostatních aerolinií. Dále ředitel společnosti poodhalil některé z chystaných novinek - od 1. listopadu by mělo na lince do Prahy dojít ke zvýšení počtu nabízených sedadel z 1 060 na 1 776 týdně, dále by měla být v druhé polovině roku zřízena na území Velké Británie druhá základna, ze které hodlá bmi baby rovněž provozovat lety do Prahy. Britská vláda navíc rozhodla, že od listopadu bude taxa u linky do Prahy snížena na úroveň zemí EU tedy z dvaceti na pět britských liber. V květnu začnou bmi baby létat na Ibizu ve Španělsku a na listopad se chystají nové linky do Mnichova a Ženevy.

PROČ SE BMI BABY ROZHODLA PRO SOUČASNÝ DESIGN LETADEL?
Podle Tony Davise byl účel takový, aby se společnost odlišila od ostatních. V leteckém průmyslu se těžko vytváří jméno a image, které si lidé zapamatují. Díky současnému designu letadel se o společnosti více hovoří.

Linku do Prahy zatím z 80 % využívají občané Velké Británie. Společnost chce v brzké době zvýšit počet českých cestujících na trase a předpokládá, že brzy dojde ke zvýšení jejich podílu. Vedle obchodních cest je možné linku využít pro turistické cesty za poznáním střední Anglie. Starostka Nottinghamu seznámila přítomné stručně s historií a současností tohoto města. Nottingham, který se nachází pouhých 25 minut jízdy z letiště East Midlands, má řadu architektonických, historických a kulturních památek. Jednou z nejvýznamnějších je hrad založený Vilémem Dobyvatelem, kde dnes sídlí muzeum a galerie, ve skále pod hradem se nachází labyrint jeskyň a chodeb. Město je rovněž kulturním centrem s řadou muzeí, výstavních síní a divadel. V 19. století byl Nottingham centrem krajkářství a soukenictví. Výčet turistických zajímavostí by nebyl úplný bez připomenutí nedalekého Sherwoodského lesa a legendárního zbojníka Robina Hooda.

Fokker 100 - British Midland
bmi baby používá na lince do Prahy Fokker 100 mateřské společnosti bmi british midland. (Foto: Petr Popelář)

Témata