ATR získal objednávky od Binter Canarias a TAROMu

15.11.2021 - EvropaItalsko-francouzský výrobce ATR oznámil, že na Dubajském aerosalonu získal kontrakty od španělské regionální aerolinie Binter Canarias a rumunského národního dopravce TAROM.

ATR 72-600 společnosti Binter Canarias (foto: ATR)

Binter Canarias podepsaly závaznou objednávku na dodávku čtyř letadel ATR 72-600 s opcí na jeden další letoun. Nové letouny nahradí ve flotile společnosti poslední stroje ATR 72-500. Binter Canarias tak dokončí přechod své flotily na nejnovější generaci letadel ATR 72. V současnosti společnost provozuje již 17 letadel ATR 72-600, které jsou tak páteří její flotily.

(foto: ATR)

Rumunská aerolinie TAROM se rozhodla rozšířit svou flotilu o další ATR 72-600. Společnost tak uzavřela závaznou objednávku na tři letouny této verze. V současnosti létají u TAROMu čtyři ATR 72-600. Do budoucna se tak počet těchto vrtulových letadel ve flotile společnosti zvýší na sedm.

TAROM - ATR 72-600 (foto: ATR)

„Probíhající projekt modernizace flotily společnosti TAROM ukazuje, jak zásadní význam mají turbovrtulové letouny pro regionální spojení. Flotila letadel ATR 42-500 prokázala životaschopnost vnitrostátních linek po celém Rumunsku a zajistila cenné spojení pro místní komunity. Pokračujícím rozšiřováním flotily o větší letouny ATR 72-600 dokazuje společnost TAROM svou oddanost cestujícím,“ uvedl Stefano Bortoli, výkonný ředitel ATR.

(foto: ATR)

Témata